УПЦ МП програла апеляцію щодо будинку-садиби Терещенка й має повернути об’єкт державі – Мінкульт

За даними ЗМІ, садибою Терещенка УПЦ МП користувалася із 2000 року
Фото: wikipedia.org

15 січня Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) програла апеляцію в суді в Рівному щодо передання у власність державі будинку-садиби Терещенка в селищі Червоне Житомирської області. Про це проінформувало Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП) України.

“Північно-західний апеляційний господарський суд розглянув апеляційну скаргу УПЦ МП на рішення Господарського суду Житомирської області й залишив його без змін. Відтак УПЦ МП зобов’язана передати палац Терещенків у селищі Червоному у власність державі”, – ідеться в повідомленні.

У МКІП зазначили, що воно було третьою стороною під час цього процесу, “адже послідовно бореться за повернення у власність держави української історичної спадщини”. 

У міністерстві нагадали, що палац Терещенків у селищі Червоне – це унікальна пам’ятка історії й архітектури Житомирської області.

Будинок-садиба, який був раніше у приватній власності УПЦ МП, передав державі суд першої інстанції в серпні 2023 року. Позов подавала Бердичівська окружна прокуратура Житомирської області, Мінкульт приєднався до розгляду справи у 2023 році.

“Українська правда” писала, що “у 2000 році будівлю палацу й частину прилеглої території всупереч закону безкоштовно передали в користування, а згодом у приватну власність УПЦ МП”.

Будівлю спорудили у ХІХ столітті.

Контекст

УПЦ МП – частина Російської православної церкви (РПЦ), вона офіційно має статус “самоврядної церкви з правами широкої автономії”.

На соборі 27 травня УПЦ МП заявила про свою незалежність (внесла зміни до статуту) й висловила незгоду з патріархом РПЦ Кирилом, який підтримав вторгнення РФ в Україну, проте не засудила його. У Православній церкві України вважають, що зміна статуту – це “спроба приховати те, що УПЦ залишається в юрисдикції Московського патріархату”.

В Україні проводять роботу щодо повернення у державну власність об’єктів, якими користувалася УПЦ МП.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *