Українська вища освіта дуже часто якісніша за освіту в найкращих університетах Заходу – заступник глави Міносвіти Винницький

В Україні приблизно 170 державних вишів, зазначив Винницький
Фото: pixabay.com

В українців є “шкідливий стереотип” про погану вищу освіту в Україні, заявив в інтерв’ю The Ukrainians, яке вийшло 15 січня, заступник міністра освіти та науки Михайло Винницький.

Про це йшлося в контексті обговорення освіти українців, які через повномасштабне вторгнення російських окупантів виїхали за кордон. Винницький повідомив, що минулого року національний мультипредметний тест писали понад 260 тис. вступників, 20 тис. з яких – з-за кордону.

“Очевидно, ці люди планували вступати в українські виші, адже іншої причини писати цей тест немає. Вони перебували в іншій країні, мали можливості вступити у заклади вищої освіти на Заході. Ці заклади надавали їм різні пільгові умови, але вони все одно вирішили, що вступатимуть в українські виші. Кращого свідчення привабливості нашої освіти годі шукати. Вступники голосують ногами”, – вважає він.

Заступник міністра назвав безпідставними “страхи, що здібна молодь не повернеться”.

“Я постійно підтримую контакти з нашими студентами за кордоном, які тут навчаються в найкращих українських університетах, і майже всі кажуть: є певні переваги західної освіти, але ми бачимо себе в Україні і в українських університетах. В українців є дуже шкідливий стереотип, міф про те, що наша університетська освіта є неякісною. Так, у нас великі проблеми з магістерською освітою, ще більші – з аспірантурою. Але якщо говорити про бакалаврський рівень, то порівняно з освітою, яку пропонують в ЄС, наші програми часто дуже якісні”, – сказав Винницький.

На його думку, “українська вища освіта, якщо ми говоримо про топові заклади, дуже часто якісніша у своїй функції передачі знань, аніж освіта в найкращих університетах Заходу”.

“Я це можу авторитетно говорити, беручи до уваги те, що свого часу закінчив Кембриджський університет, а згодом і викладав його студентам. Також за останні 20 років я викладав студентам приблизно 10 закладів вищої освіти в Україні, і ще ніколи не бачив, щоб студенти українських вишів були слабшими за студентів Кембриджа. Часто вони набагато сильніші”, – заявив Винницький.

Контекст

5 січня на засіданні Кабінету Міністрів прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що 2024 рік має стати для України роком реформ в освітній галузі.

Серед планів щодо вищої освіти, які озвучив Винницький, – скорочення кількості вищих навчальних закладів. За його словами, замість нинішніх 100 приватних закладів вищої освіти, 40 комунальних і ще приблизно 170 державних університетів “унаслідок реформи має з’явитися приблизно 100” вишів.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *