У квітні військово-лікарські комісії України перевірять знову – МОЗ

Для військових передбачили електронний документообіг
Фото: Міністерство охорони здоров’я України / Facebook

У квітні Міністерство охорони здоров’я України знову перевірятиме військово-лікарські комісії (ВЛК), повідомила 29 березня в ефірі національного телемарафону, який транслює зокрема телеканал “Ми – Україна”, заступниця міністра охорони здоров’я Марія Карчевич.

“Ми перевірили всі ВЛК по всій Україні, надали рекомендації щодо виправлення. Із квітня плануємо повторні перевірки, щоб зрозуміти, чи були виконані ці рекомендації”, – сказала вона.

Заступниця міністра зазначила, що найчастіше в роботі ВЛК фіксували такі проблеми, як впровадження медичних карток, черги в медзакладах та недостатня підготовка лікарів у складі лікарсько-консультативних комісій.

За даними Карчевич, МОЗ спільно із правоохоронцями перевірили більше ніж 53 тис. медико-експертних справ, і понад 18 тис. із них вилучили в межах кримінальних проваджень.

Контекст

2023 року після повідомлень у соцмережах про черги на ВЛК (військовослужбовці розповідали, що поранені без кінцівок стоять у черзі по довідку по кілька годин і навіть по три тижні) в Україні оголосили про плани цифровізувати процеси її проходження. Після цього було запущено електронні черги на ВЛК і – у пілотному режимі – електронний документообіг між військовими частинами й госпіталями.

У лютому правоохоронці повідомили про підозру в отриманні неправомірної вигоди заступника голови Центральної військово-лікарської комісії Медичних сил Збройних сил України. За даними слідства, він організував схему отримання хабарів посадовцями комісії за видавання довідок військовозобов’язаним про непридатність до служби для виїзду за кордон. Після цього випадку у Верховній Раді закликали переглянути рішення ВЛК за останні пів року.

14 серпня президент України Володимир Зеленський анонсував рішення щодо неякісної роботи ВЛК. 25 серпня на той час заступниця міністра оборони України Ганна Маляр поінформувала про рішення Кабінету Міністрів ввести електронний документообіг під час та після проходження ВЛК.

12 вересня Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) щодо перевірки військово-лікарських комісій.

РНБО 30 серпня ініціювала перевірку рішень ВЛК про інвалідність і непридатність до військової служби, які було ухвалено із 24 лютого 2022 року і які можуть бути пов’язані з корупційними порушеннями.

29 жовтня департамент стратегічних розслідувань Нацполіції повідомив на запит hromadske, що Нацполіція за дев’ять місяців 2023 року передала до суду 30 проваджень стосовно службовців і працівників військкоматів, а також голів і членів ВЛК.

Про те, що МОЗ розпочинає перевірку ВЛК у Києві, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко інформував 4 березня 2024 року у Facebook. 27 березня МОЗ відзвітувало про завершення перевірки столичних ВЛК.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *