Кабмін заборонив виселяти представників уразливих груп ВПО із тимчасового житла на час війни

У Кабміні ухвалили рішення, яке стосується переселенців
Фото: depositphotos.com

29 березня Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, затвердженого постановою від 29 квітня 2022 року №495. Про це повідомила пресслужба Кабміну.

Проєкт відповідного документа розробило Мінреінтеграції. Ця постанова має на меті надати окремим категоріям переселенців додаткові гарантії щодо недопущення їх примусового виселення із житла для тимчасового проживання у період дії воєнного стану і протягом шести місяців після його припинення або скасування.

Отже, на внутрішніх переселенців, які належать до вразливих категорій громадян, не буде поширюватися обмеження щодо строку проживання, яке передбачене законом України №1706-VII “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”. Указане обмеження передбачає, що тимчасове житло надають на шість місяців із моменту взяття на облік внутрішньо переміщеної людини, однак цей строк може бути продовжено для багатодітних сімей, осіб з інвалідністю, осіб похилого віку.

“Такі зміни спрямовані на посилення гарантій правового та соціального захисту внутрішньо переміщених осіб”, – зазначили у Кабміні.

Контекст

В Україні нараховують 4,5 млн внутрішньо переміщених осіб через російську агресію, повідомив 15 березня заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев під час зустрічі з фахівчинею посольства США з економічних питань Сарою Лонгбрейк.

За міжнародними оцінками, кількість внутрішніх переселенців перевищує в Україні 7 млн громадян, писало у 2023 році Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *