У горах Закарпаття зупинили чотирьох мандрівників у бік Словаччини, серед них – росіянин, який мав бути “прикриттям” – ДПСУ

Один із чоловіків планував потрапити до Німеччини, двоє – до Польщі, а росіянин мав повернутися і виїхати через пункт пропуску
Фото: Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон / Facebook

У горах Закарпаття прикордонники зупинили чотирьох чоловіків, які рухалися в напрямку Словаччини. Серед них троє громадян України і росіянин. Про це 2 липня повідомило Західне регіональне управління Державної прикордонної служби України у Facebook.

Своє перебування поблизу кордону чоловіки, споряджені туристичним екіпіруванням, пояснювали пристрастю до гір і туризму, зазначили в ДПСУ. За даними правоохоронців, один із чоловіків планував завершити маршрут у Німеччині, інші – у Польщі.

“У ході перевірочних заходів оперативні співробітники загону встановили, що затримані давно знайомі між собою і дійсно займалися туризмом. Вони склали маршрут подорожі за порадами із соцмереж та онлайн-картами. Чоловіки розраховували, що чим складніша місцевість, тим менша вірогідність натрапити на прикордонників”, – ідеться в повідомленні.

Росіянин, який прямував разом із ними, багато років проживає в Луцьку і знайомий із “мандрівниками”. Відповідно до задуму, він мав бути їхнім “прикриттям” як туристів, зазначили у прикордонслужбі.

Після перетину кордону українцями іноземець планував повернутися тим самим маршрутом назад і згодом виїхати за кордон через один із пунктів пропуску.

“Чоловіків затримали в адміністративному порядку й доставили у прикордонний підрозділ. Громадянам України доведеться відповідати перед судом за спробу незаконного перетину державного кордону. Росіянина притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення прикордонного режиму”, – додали в ДПСУ.

Контекст

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію.

Воєнний стан передбачає, зокрема, заборону на виїзд за кордон чоловіків віком 18–60 років, які підпадають під призов на військову службу під час мобілізації, окрім особливих винятків.

У квітні 2024 року в Україні ухвалили оновлений закон про мобілізацію, він набув чинності 18 травня.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *