Гідрометцентр попередив українців, що небо потьмяніє від пилу, закликав не панікувати й розповів, коли підуть дощі

Пилової бурі “цього разу” не буде, зазначили в гідрометцентрі
Фото: pixabay.com

В Україну потрапив пил з африканської пустелі Сахара. Про це 1 квітня проінформував у Facebook Український гідрометцентр.

“Пил із Сахари дістався до України. Хвиля тепла із західного Середземномор’я, яка принесла до нас аномально високі температури повітря останніми днями, захопила ще пил із Сахари. Мешканці західного регіону могли спостерігати це ще вчора, а сьогодні він пошириться на більшість областей України”, – ідеться в пості.

У гідрометцентрі зазначили, що через пил небо в Україні буде тьмяним.

“Зачиняйте вікна, пил може бути шкідливим для людей із респіраторними захворюваннями, осіб похилого віку та дітей”, – попередили синоптики.

Дві години потому гідрометцентр опублікував іще один пост, у якому підкреслив, що йдеться не про пилову бурю.

“Запиленість повітря пустельним пилом – це не пилова буря. Для пилової бурі швидкість вітру має бути вищою за 12 м/с, а тривати це має три години й більше. Синоптики Українського гідрометцентру сьогодні не очікують посилення швидкості вітру, а отже, і бурі цього разу не буде. Будь ласка, не плутайте легке погіршення видимості через пил із небезпечним стихійним явищем. Не уявляйте зайвого й не панікуйте”, – закликали синоптики.

Потім гідрометцентр підкреслив, що концентрації пилу не перевищують гранично допустимих норм.

“Найближчої доби така ситуація утримається в більшості областей країни, лише в західних областях завтра вдень атмосферний фронт зумовить дощі, згодом 3–4 квітня дощі пройдуть на більшій частині території країни, зміниться повітряна маса, якість повітря поліпшиться”, – ідеться в пості.

Надвечір Київська міська державна адміністрація (КМДА) повідомила в Telegram, що у столиці зафіксовано високий рівень забрудненості повітря дрібнодисперсним пилом.

“До нормалізації якості повітря рекомендовано утриматися від прогулянок і провітрювання приміщень. Уникайте фізичних навантажень на відкритому повітрі. Пийте багато води. Якщо є очищувач повітря, увімкніть його на максимум”, – написали в КМДА.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *