Жадан став лауреатом німецької премії Ганни Арендт

0
49

Український письменник, поет, музикант та волонтер Сергій Жадан став лауреатом німецької премії Ханни Арендт за політичну думку. Про це 14 липня повідомляють на сайті Фонду Генріха Белля.

Церемонія нагородження відбудеться 2 грудня 2022 року у Бремені. У публікації наголошують, що Жадан «є великим громадянином, котрий працює на благо суспільства, у якому живе, активно сприяє тому, щоб співгромадяни не падали духом під час війни».

Журі називає українського письменника «великим оповідачем, який продовжує традицію центральноєвропейської літератури й водночас революціонізує її».

Письменник на своїй сторінці у Facebook відреагував на нагородження.

«Дуже вдячний журі за цю нагороду. Нині всі нагороди, отримані українським мистецтвом у світі, є передусім нагородами нашим читачам, слухачам та глядачам, себто мільйонам українців, котрі своєю боротьбою, своїм опором, своєю щоденною працею стверджують у світі Україну. Велика честь бути причетним до цього народу й до цієї культури», – написав він.

https://www.facebook.com/serhiy.zhadan/posts/pfbid0275qVbwThoBXxaopaQLmL9sfUzc7nTjj4Z5bVLg4eUp4PwRopgvWASHCafLfYKc3al

Контекст:

Премію Ганни Арендт заснували 1994 року. Її надає Фонд Генріха Белля спільно із сенатом Бремена. Розмір премії становить €10 тис.

Жадан народився 1974 року у Старобільську Луганської області. Закінчив Харківський національний педагогічний університет імені Григорія Сковороди (факультет українсько-німецької філології). Навчався в аспірантурі в цьому університеті, здобув ступінь кандидата філологічних наук, якийсь час викладав.

Жадан живе та працює в Харкові. Пише поезію, романи та есе українською мовою, а також перекладає поезію з німецької, англійської, білоруської і російської мов. Жадан – володар багатьох літературних премій. У 2010 році його роман «Ворошиловград» став книжкою року за версією «BBC News Україна», а 2014 року цей самий твір назвали книжкою десятиліття.

Співпрацює з харківським рок-гуртом «Собаки в космосі», який із 2014 року має назву «Жадан і Собаки».

Із 2014 року Жадан займається волонтерською діяльністю.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here