30 людей встановили камери в усіх номерах, де зупинилися журналісти Bihus.info – Бігус

За словами Бігуса, деякі камери залишалися в закладі чотири дні
Скріншот: BIHUS Info / YouTube

За день до корпоративу журналістів і працівників проєкту Bihus.info усі номери, які вони забронювали, орендували підозрілі чоловіки. У Bihus.info вважають, що саме вони в той день і поставили приховані камери в номерах, щоб слідкувати за журналістами. Про це керівник проєкту Денис Бігус розповів у відео, опублікованому 19 січня в YouTube проєкту.

“Десь на початку грудня ми бронюємо конференцзал, альтанку й мангал для шашликів, шість годин сауни на вечір і десяток номерів – усе це бронюється в етнографічному комплексі “Українське село”… Десь 20 грудня в комплекс приїжджає дивний персонаж. Його в першу чергу дуже цікавить ресторан (а ми потім були в альтанці). При цьому цікавить його не меню, а де стоять колонки, ялинка, такі речі. А ще – він бронює на 26-те [грудня] абсолютно ті самі номери, що на 27-ме [грудня] бронюємо ми. І сауну на 26-те він теж бронює”, – розповідає Бігус.

26 грудня, за словами журналіста, адміністрація закладу спостерігала “найдивніший корпоратив “офісних співробітників”. Офісними співробітниками себе назвали гості.

“Компанія похмурих хмирів на 30 людей сидить у ресторані й замовкає кожного разу, коли заходить офіціант… Загнати три десятки людей, щоб установити камери у спальні. І я не сумніваюся, що в сауні теж. Камери в довбаній спальні – усім. Більшість команди – дівчата. Номери бронювалися на них. Мені тупо неможливо уявити, що має бути в головах тих кончених, які проводили цю операху, хто її планував і затверджував”, – продовжує Бігус.

Працівники Bihus.info також згадали, що бачили в кімнатах певні девайси – коробочки, схожі на пожежну сигналізацію. Однак уже 17 січня, коли журналісти повторно пройшлися номерами, їх там не було.

“У день, коли ми заїжджаємо, більшість цієї первинної технічної команди виїжджає, лишає нам “підготовлені” номери та ще лишає невеличку оперативну групу. Оперативна група шариться територією, тихерить наружну зйомку й так далі”, – розказав Бігус.

Наступного дня, 28 грудня, журналісти здали номери й виїхали.

“Одразу після того, як ми виїхали, у комплекс телефонує якийсь новий похмурий хер і знову бронює всі наші номери й сауну. Є два важливі акценти. По-перше, на таку кількість заброньованих номерів приїжджає лише пара гостей, але вони беруть ключі від усіх номерів. Чисто познімати встановлені камери. Але головне – частина номерів уже були кимось зайняті. Вони не змогли в них одразу потрапити й забронювали їх лише через чотири дні. І сауна теж уже була розписана, бо це передноворічні дні. Тобто чотири дні ці довбой…би фільмували життя абсолютно сторонніх людей, і в сауні теж”, – каже журналіст.

Відео: BIHUS Info / YouTube Контекст

16 січня в мережі з’явилося відео, де співробітники проєкту розслідувань Bihus.іnfo, імовірно, вживають наркотичні речовини. Відео зняли на камеру, розміщену в орендованому будинку, де у співробітників був корпоратив. Також у ролик потрапили записи телефонних розмов працівників проєкту. Журналісти вважають, що за ними стежили щонайменше кілька місяців. 

Керівник проєкту Денис Бігус у відеозверненні до аудиторії заявив про звільнення операторів, які потрапили на відео. Пізніше він додав, що за журналістами його проєкту стежили майже рік.

Фактчекерка Альона Романюк проаналізувала інформацію на сайті видання, яке опублікувало відео з працівниками Bihus.іnfo, і дійшла висновку, що вся редакція цього медіа – вигадані люди.

Служба безпеки України 17 січня повідомила, що розслідує обставини незаконного прослуховування й відеозйомки працівників Bihus.info.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *