Румунські фермери припинили блокування одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною

Румунські фермери розблокували пункт пропуску “Вікову-де-Сус – Красноїльськ”
Фото: EPA

Румунські фермери припинили блокувати рух вантажівок біля пункту пропуску “Вікову-де-Сус – Красноїльськ” у Чернівецькій області. Про це поінформувала Держприкордонслужба України в Telegram 19 січня.

Усі транспортні засоби пропускають у звичайному режимі.

“У пункті пропуску “Красноїльськ” перетнути державний кордон України з Румунією можна тільки порожнім вантажним транспортним засобам”, – ідеться в повідомленні.

Контекст

Румунські фермери й перевізники почали блокувати український кордон ввечері 13 січня. Протестувальники, зокрема, скаржилися на “несумлінну конкуренцію сільськогосподарської продукції, яка надходить з України”. Серед інших причин акцій протесту – зміни умов обов’язкового страхування цивільної відповідальності автовласника, високі ціни на пальне, маленькі компенсації від уряду за стихійні лиха, умови кредитів, законодавство про таксі, писало видання 60m.ro.

16 січня міністерство сільського господарства Румунії повідомило, що уклало угоду з фермерами, у якій враховано 13 вимог протестувальників. Зокрема, уряд погодився на відшкодування збитків, які спричинив імпорт сільськогосподарської продукції з України, а також на маркування і відстежування українського експорту.

Переговори з перевізниками, які блокують український кордон, ще тривають.

За даними Держприкордонслужби, перекритими залишаються пункти пропуску “Халмеу – Дякове” та “Сірет – Порубне”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *