Як виробити силу волі — поради на кожен день

Виробляти силу волі — справа важка, не на один день, що вимагає зусиль і терпіння. Виходить замкнуте коло — без початкового внутрішнього стрижня виростити в собі вольові якості досить складно. Як же бути?

Сила волі потрібна кожному — будь то дієта або спортзал, підготовка до іспитів або здача важливого проєкту, відвикання від сигарети або бажання бігати вранці. Але щоб взяти себе в руки, потрібні великі зусилля. Найчастіше ми здаємося після двох-трьох спроб, і всі наші благі наміри залишаються лише мріями. Наші поради допоможуть виробити силу волі і завжди доводити розпочате до кінця, інформує Ukr.Media.

Ставте собі чіткі цілі

Якщо ви вирішили вивчити іноземну, вивчіть її "до літа", ще краще — "до першого червня", а зовсім чудово — "до першого червня, щоб потім поїхати в країну, де на ньому говорять" або "щоб влітку дивитися вечорами фільми улюбленою мовою в оригіналі". Словом, чим чіткіше буде сформульована ваша мета, тим твердіше ви до неї підете, а звернути в сторону стане складно — ще б пак, адже тепер ви знаєте, заради чого намагаєтеся! Працює це і з іншими завданнями. Збираючись ходити в спортзал, прикиньте, що ви хочете отримати в результаті — привести в форму тіло, стати красивіше, привернути увагу партнера або підвищити власну самооцінку. Цілепокладання дуже допомагає на шляху до успіху.

Позбавляйтеся від шкідливих звичок

Розставання з ними дуже зміцнює віру в себе. Якщо вас долають сумніви, згадайте правило 21 дня: щоб відвикнути від поганої звички, людині, в середньому, необхідний 21 день. Тобто всього три тижні, і ви можете кинути палити, скаржитися на життя через дрібниці або їсти на ніч жирну їжу.

Не бійтеся бути новачком в будь-якій справі

Ця порада стане в нагоді всім, кому сила волі потрібна не абстрактно, а викликає труднощі у починанні, де вже точно не хочеться вдарити в бруд обличчям. Нагадайте собі, що музиканти-віртуози розучують найскладніші партії, але на самому початку свого шляху їм доводиться зубрити назви декількох нот.

Пам'ятайте про регулярність

Якщо, вирішивши виробити силу волі, ви зараз же кинетеся на подвиги, вичерпавши сили, а потім почнете робити собі поблажки, нічого не вийде. Бережіть себе і свої ресурси. Краще менше — але регулярно.

Виробіть розпорядок дня

Поступово нормалізуючи сон, харчування і здоров'я, ви відчуєте себе краще не лише фізично, але і морально. Помірні фізичні навантаження тонізують, а планування на майбутнє допомагає управляти подіями в житті. І все це — розпорядок, ваш власний розклад, який ви склали собі і від якого не варто відступати.

Не відкладайте нічого на завтра

Золоте правило 2 хвилин допоможе вам у цьому. Особливо це стосується важливих або складних справ. Нерідко психологи радять братися за такі завдання з самого ранку, щоб потім не думати про них і спокійно займатися іншими питаннями, не відволікаючись і не відчуваючи стрес.

Підтримуйте чистоту навколо себе

Робоче місце, на якому нічого неможливо знайти, шафа, де ваші вихідні сорочки абияк бовтаються на вішалці поруч з лижним комбінезоном — з таких дрібниць складається зібраність. З навички тримати себе в тонусі, а навколишній простір — в порядку і починається сила волі.

Бажаємо вам удачі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *