Чому скандинавська ходьба краще звичайної — лікарі виділили 7 причин

Ви коли-небудь помічали людей, що ходять з палицями навіть по рівній поверхні? А задавалися питанням, чому вони так роблять? Подібне переміщення відомо як скандинавська ходьба, яка віддалено чимось нагадує біг на лижах, але тільки без снігу і лиж, інформує Ukr.Media.

Ходьба з палицями вперше з'явилася в Скандинавії, перемістившись в Центральну Європу близько 20 років тому. З якоїсь причини вона не стала особливо популярною, хоча і має багато переваг для здоров'я.

Однак, є причини, які говорять про те, що вам все-таки не завадило б спробувати скандинавську ходьбу.

Ви спалюєте більше калорій

Ще в 1995 році дослідники помітили, що скандинавська ходьба спалює більше калорій, ніж звичайна ходьба. Насправді вони виявили, що при такій ходьбі спалюється на 18% більше калорій, ніж при звичайній ходьбі.

Відтоді численні дослідження підтвердили ці висновки, тому передбачається, що скандинавська ходьба може стати відмінним видом вправ для тих, хто хоче схуднути. Одне дослідження, проведене в Італії, навіть показало, що люди з надмірною вагою швидше втрачали зайві кілограми, займаючись скандинавською ходьбою, в порівнянні зі звичайною ходьбою.

І хоча скандинавська ходьба спалює не більше калорій, ніж інші, більш інтенсивні форми вправ, такі як біг, вона може бути відмінним варіантом вправ з низьким ударним навантаженням або способом підвищити користь від ваших регулярних щоденних прогулянок.

Вона може зменшити біль в кінцівках

Використовуючи палиці під час ходьби, ви можете розподілити свою вагу на руки і тулуб, зменшуючи навантаження на спину, коліна і стегна. Теоретично це може зменшити біль у спині при ходьбі.

Проте дослідження неоднозначні: деякі дослідження показують, що скандинавська ходьба може зменшити біль у нижній частині спини та навантаження на коліна, тоді як інші кажуть, що це не є більш корисним, ніж звичайна ходьба.

Якщо ви страждаєте від болю в попереку, стегнах або колінах, скандинавська ходьба може бути вам корисна, оскільки вона кілька перерозподіляє вашу вагу. Але варто спочатку обговорити це зі своїм лікарем, перш ніж почати її практикувати, і припинити, якщо ваш біль продовжує проявлятися навіть під час використання палиць.

Покращує силу верхньої частини тіла

Скандинавська ходьба задіює ваші руки і плечі більше, ніж звичайна ходьба, що цілком в змозі поліпшити вашу силу. Дослідження показали, що скандинавська ходьба може не тільки збільшити силу хвата рук, але і збільшити м'язову активність в плечах.

Сила верхньої частини тіла, в тому числі сила вашої хватки, важлива для багатьох повсякденних справ, починаючи з перенесення покупок і закінчуючи наповненням чайника. Збільшення м'язової сили також важливо для запобігання виникнення травм, оскільки воно допомагає стабілізувати суглоби і захищає їх при русі в умовах навантаження, наприклад, при перенесенні важких сумок з покупками.

Збільшує силу кора

Скандинавська ходьба також залучає м'язи кора (включаючи м'язи живота і спини) більше, ніж звичайна ходьба.

Більше залучення основних м'язів допомагає їх зміцнювати, що, своєю чергою, покращує поставу. Поліпшення сили кора також може поліпшити ваш баланс, а ще вашу здатність рухатися.

Знижує ризик падіння

На жаль, з віком ми частіше спотикаємося і падаємо при ходьбі. В основному це відбувається через зниження м'язової сили, проблем з рівновагою / балансом і проблем з тим, як ми ходимо.

Перевага скандинавської ходьби полягає в тому, що ви встромляєте палиці в землю одночасно з рухом ніг. Це покращує баланс і знижує ймовірність падіння.

Фактично, одне дослідження навіть показало, що люди, які стежили за програмою тренувань скандинавської ходьби протягом трьох тижнів, покращили баланс — навіть при ходьбі без палиць.

Покращує здоров'я серцево-судинної системи

Дослідження показують, що скандинавська ходьба може поліпшити стан серцево-судинної системи всього за чотири тижні.

Інше дослідження на жінках з ожирінням також показало, що скандинавська ходьба здатна поліпшити кров'яний тиск, хоча і лише в тій же мірі, що і звичайна ходьба. Крім того, було показано, що скандинавська ходьба у жінок в постменопаузі покращує рівень цукру в крові в стані спокою, що важливо для запобігання діабету, а також для зниження рівня холестерину в крові.

Ви можете ходити швидше

Скандинавська ходьба може допомогти вам дістатися туди, куди ви хочете, швидше, ніж звичайна ходьба. Фактично, огляд показав, що скандинавська ходьба збільшує середню швидкість ходьби на 25% в порівнянні зі звичайною ходьбою. В результаті більш швидкої ходьби Ви зможете спалити більше калорій. Тож якщо ви підете на 30-хвилинну скандинавську прогулянку, ви зможете не тільки пройти більше, але і спалити більше калорій, ніж при звичайній прогулянці.

У занять скандинавською ходьбою є явні переваги. Вона може бути особливо корисна для людей, які не люблять інші види вправ, наприклад біг, але все ж хочуть займатися чимось більш інтенсивним, ніж швидка ходьба.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *