Рішення Міжнародного кримінального суду щодо Росії будуть виконані пізніше, прискорити правосуддя може перемога України – Малюська

Малюська: Зараз Росія не на тому етапі, щоб виконувати рішення МКС
Фото: Denis Malyuska / Facebook

Міністр юстиції України Денис Малюська вважає, що країна-агресор Росія рішення щодо неї Міжнародного кримінального суду (МКС) виконає, але не зразу. Про це він сказав 9 березня в ефірі телеканалу “Ми – Україна”.

“Ми емоційно, правильно, я теж поділяю ці відчуття, хочемо, щоб справедливість і рішення суду було імплементовано вже зараз, під час війни. Цього ніколи не відбувалося. У випадку воєнних злочинів, геноциду, у випадку агресії однієї держави на іншу державу рішення трибуналів, рішення Міжнародного кримінального суду, рішення інших судів відбувалися і були виконані через 10–15 років після того, як ці події закінчилися”, – зазначив міністр.

Він підкреслив, що зараз у випадку з РФ “є констатація певних юридичних фактів, є ордери на арешт”.

“За статистикою, вірогідність більше 90%, що ці рішення будуть виконані. Але вони виконані будуть пізніше. Потрібно трішки зачекати. Розумію, що чекати складно, хочеться вже зараз. Але правосуддя пришвидшити можна тільки перемогою. […] Зараз Росія не на тому етапі, щоб виконувати чи бути законослухняним членом міжнародної спільноти”, – пояснив Малюська.

За його словами, росіяни “перейшли в крайню позицію країни-агресора, країни-злочинця, найсанкціонованішої країни у світі”.

Контекст

Міжнародний кримінальний суд – перший правовий інститут, що діє постійно, у компетенцію якого входить переслідування осіб, відповідальних за геноцид, воєнні злочини і злочини проти людяності. Заснований на підставі Римського статуту, ухваленого у 1998 році. Існує з липня 2002 року.

5 березня 2024 року МКС видав ордери на арешт командувача дальньої авіації повітряно-космічних сил Росії Сергія Кобилаша і командувача Чорноморського флоту РФ Віктора Соколова. Їх обвинувачують у скоєнні нападів на цивільні об’єкти; заподіянні надмірної випадкової шкоди цивільним особам або шкоди цивільним об’єктам; злочині проти людяності, який полягав у скоєнні нелюдських діянь.

Кобилаш і Соколов стали третім і четвертим представниками військово-політичного керівництва Росії, щодо яких МКС видав ордери на арешт. У березні 2023 року МКС видав ордери на арешт президента країни-агресора Росії Володимира Путіна й дитячої омбудсменки РФ Марії Львової-Бєлової через депортацію українських дітей у Росію.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *