“Прагне диктатури”. Байден розкритикував Трампа за зустріч із Орбаном

Орбан із Угорщини прямо заявив, що не вважає, що демократія працює, нагадав Байден (на фото)
Фото: EPA

Президент США Джо Байден розкритикував зустріч колишнього американського президента Дональда Трампа, який бере участь у виборчій кампанії 2024 року, із прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. Про це 9 березня написало Politico.

Орбан і Трамп провели переговори 8 березня у Флориді (США). Угорський прем’єр підтримав Трампа в його прагненні повернутися в Білий дім. На думку Орбана, це може зупинити повномасштабну агресію Росії в Україні.

Байден сказав на передвиборному мітингу в Пенсільванії, що Трамп провів зустріч “з Орбаном з Угорщини, який прямо заявив, що не вважає, що демократія працює, і прагне диктатури”.

Президент США додав, що “бачить майбутнє, в якому ми захищаємо демократію, а не зменшуємо її”.

Контекст

Попередня зустріч Трампа з Орбаном відбулася у 2022 році в гольф-клубі колишнього президента США у Нью-Джерсі, нагадала The New York Times. Після зустрічі Трамп назвав Орбана “своїм другом” і заявив, що “мало хто знає стільки про те, що відбувається сьогодні у світі”.

Трамп і Орбан неодноразово вихваляли один одного. Зокрема, Трамп відгукувався про Орбана як про “великого лідера” і “дуже сильну людину”. “Деяким людям він не подобається, тому що він надто сильний”, – сказав він у січні 2024 року. Орбан, у свою чергу, відкрито підтримав кандидатуру Трампа на президентських виборах, що відбудуться у США цього року. “Ми не можемо втручатися у вибори в інших країнах, але нам дуже хотілося б, щоб президент Трамп повернувся до Білого дому і встановив мир тут, у східній половині Європи”, – сказав він у березні.

Орбан виступає проти військової допомоги Україні і підтримує тісні економічні зв’язки з Росією навіть після її повномасштабного вторгнення до України у 2022 році. Трамп також критично висловлюється про військову підтримку України і стверджує, що нібито може закінчити розв’язану Росією війну протягом доби. Відповідаючи на заяву Трампа про те, що він закінчить війну за 24 години, президент України Володимир Зеленський сказав, що не може зрозуміти, як він цього досягне. “Можливо, він має якісь ідеї – я не знаю”, – сказав Зеленський і запросив Трампа в Україну, відвідати передову. Він вважає, що Трамп, побачивши, що відбувається в Україні, змінить свою думку.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *