Законопроєкт про мобілізацію засуджених Верховна Рада розгляне найближчим часом – Малюська

Малюська: Є тисячі ув’язнених, які готові захищати Україну
Фото: Denis Malyuska / Facebook

Законопроєкт про мобілізацію засуджених внесуть у Верховну Раду наступного тижня, спрогнозував 9 березня в ефірі телеканалу “Ми-Україна” міністр юстиції України Денис Малюська.

“Я думаю, що на наступному тижні він буде зареєстрований і на найближчих засідання сесійних Ради він буде голосуватися в першому читанні… Я очікую, що це точно весна, не пізніше”, – сказав він.

Міністр зазначив, що є “тисячі ув’язнених”, які готові долучитися до Сил оборони України і захищати Батьківщину.

“Але ми зайшли в досить детальні дискусії з військовими. Власне, чому законопроект досі не зареєстрований? Тому що ми хотіли, щоб позиція була вже однозначно погоджена і урядом, і депутатами, які приймали участь в обговоренні, і Збройними силами. Щоб ми не переносили дискусію з приводу мобілізації засуджених у стіни парламенту, а це вже була заздалегідь погоджена позиція” – пояснив Малюська.

За його словами, військові просили унеможливити мобілізацію тих засуджених, які порушували військову дисципліну і вчиняли злочини, пов’язані з виконанням військового обов’язку.

“Так само вони не хочуть бачити тих, хто вчиняв злочини проти державності, тобто є небезпечними з точки зору своїх якихось міркувань, тобто тих, кому промили мізки російським телебаченням. Таких вони бачити в лавах Збройних сил обґрунтовано не хочуть. Власне такі категорії, напевне, під мобілізацію не потрапляють. Але знову ж таки, остання крапка буде поставлена парламентом”, – вважає Малюська.

Міністр припустив, що ув’язнені будуть воювати у складі окремих загонів, а командуватимуть ними “лише командири, які розуміють, з ким матимуть справу, як з цим працювати”.

Контекст

Про те, що Мін’юст готує зміни до чинного законодавства, які дозволять громадянам країни із судимістю мобілізуватися в сили оборони, 18 січня заявила заступниця Малюськи Олена Висоцька. За її словами, з початку повномасштабного вторгнення Мін’юсту надійшло від засуджених тисячі звернень про те, що вони хочуть вступити на службу.

На обговоренні урядового законопроєкту про мобілізацію в комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони 4 січня проти набору в армію людей із кримінальним минулим був тодішній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Законодавчу норму, яка обмежує мобілізацію засуджених, Малюська вважає застарілою. Вона й багато інших законів потребують змін в умовах воєнного стану, упевнений він. Армія в нинішніх умовах “може приймати багатьох, якщо не всіх”, каже міністр, пропонуючи, зокрема, допустити в армію обвинувачених у корупції українських чиновників, яких він вважає патріотами України.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *