
Read in English
Берлін, на офіційному рівні, планує збільшити обсяг фінансової підтримки Україні приблизно на 3 мільярди євро в 2026 році. Крім того, німецький уряд має намір схвалити відповідні корективи до проєкту кошторису.
Ключові моменти:
- Ця ініціатива поки що конфіденційна та не була оприлюднена.
- Її вже схвалив німецький лідер Фрідріх Мерц.
Німеччина продовжить допомагати Україні
Відповідно до відомостей з неназваних джерел, пропозицію щодо додаткових трьох мільярдів євро на підтримку України планується внести міністрами фінансів та оборони Німеччини до остаточних правок до бюджету на майбутній рік.
Інсайдери наголошують, що ці кошти, зокрема, будуть спрямовані на артилерійські установки, безпілотники, броньовану техніку та заміну двох комплексів протиповітряної оборони Patriot, переданих Україні.
Ми будемо і надалі надавати підтримку стільки, скільки буде необхідно для захисту від агресивної війни Росії, — повідомило одне з джерел.
Джерела в німецькому уряді повідомили Reuters, що канцлер ФРН Фрідріх Мерц вже підтримав ідею щодо додаткового фінансування.
Важливо усвідомлювати, що саме Німеччина є найбільшим європейським спонсором військової допомоги Україні.
Офіційний Берлін надав близько 40 мільярдів євро з початку повномасштабного вторгнення Росії три роки тому, а також допомагає Україні зміцнювати її протиповітряну оборону, зокрема й системами “Петріот”.




