МЗС України презентувало ШІ-аватар, який коментуватиме консульську інформацію для ЗМІ

Вікторія Ші даватиме коментарі для ЗМІ
Фото: mfa.gov.ua

Міністерство закордонних справ України вперше в історії створило з використанням технологій штучного інтелекту цифрову особу, яка офіційно коментуватиме консульську інформацію для ЗМІ. Про це 1 травня повідомила пресслужба МЗС.

Представниця МЗС із консульських питань Вікторія Ші створена на основі  української співачки Розалі Номбре, яка погодилася на безкорисливій основі взяти участь у проєкті МЗС і виступити в ролі прототипу для представниці. У МЗС підкреслили, що прототип і представниця МЗС – це різні особи, і коментувати від імені МЗС буде саме Вікторія Ші.

“Моя робота полягатиме в донесенні до громадськості оперативної й перевіреної інформації консульського департаменту МЗС України. Я повідомлятиму журналістам новини про роботу консулів із захисту прав та інтересів громадян України за кордоном, реагування на інциденти чи надзвичайні ситуації та інші новини”, – заявила представниця МЗС у своєму вітальному відеозверненні.

Коментарі Вікторії Ші з’являтимуться на офіційних ресурсах МЗС України, вебсайті й сторінках у соцмережах, а також передаватиме журналістам пресслужба МЗС, зазначили у відомстві.

 Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що використання згенерованої штучним інтелектом цифрової особи для консульського коментування – це насамперед економія часу й ресурсів МЗС. “Дипломатія не лише в Україні, але й у всьому світі завжди була консервативною сферою, яка останньою впроваджувала інновації. Ми змінюємо це. Українська дипломатія зараз посилює свої спроможності й робить технологічний стрибок, якого досі не зробила жодна дипломатична служба у світі”, – додав міністр. 

МЗС передбачило кілька рівнів захисту Вікторії Ші від цифрових підробок. На кожному оригінальному відео консульської представниці розміщуватимуть QR-код, який веде на текстову версію того самого коментаря на офіційній сторінці МЗС. У разі відсутності такого QR-коду чи переходу на будь-який інший сайт, відео не буде вважатися правдивим.

Консульська представниця не є заміною речника МЗС України, підкреслили у відомстві. Після завершення строку перебування на цій посаді Олега Ніколенка МЗС уже провело конкурс на заміщення цієї вакансії. Його переможця уже визначено, він проходить необхідні процедури спецперевірок.

Контекст

Про те, що МЗС розробило ШІ-аватар, 19 квітня писав український Forbes. За даними видання, Вікторію розроблювали приблизно місяць. Розробленням займалася громадська спілка Nazovni Tech, а допомагала ГО The Game Changers. Роботу оплачували спонсори. Проєкт коштував на рівні $5–10 тис., розповів співзасновник GovTech-компанії Strimco Роман Ланський. 

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *