Кулеба й новий глава МЗС Нідерландів обговорили якнайшвидше постачання Patriot Україні

Нідерланди разом зі ще однією країною нададуть Україні ЗРК Patriot, повідомляли в міноборони країни
Фото: defensie.nl (ілюстративне)

Глава українського МЗС Дмитро Кулеба повідомив у Х 3 липня, що провів першу розмову з новопризначеним міністром закордонних справ Нідерландів Каспаром Вельдкампом.

“Я вдячний своєму колезі за підтвердження того, що Нідерланди й надалі надаватимуть тверду підтримку Україні, включно з військовою допомогою, санкційним тиском на Росію, притягненням до відповідальності за російські злочини, проблемою викрадених українських дітей та в інших сферах”, – написав Кулеба.

Він додав, що під час розмови з Вельдкампом “особливо наголосив на необхідності якнайшвидшого постачання в Україну анонсованої системи ППО Patriot”.

Я був пов’язаний з моїм першим телефоном з новим appointed Dutch Foreign Minister @ministerBZ Caspar Veldkamp.

I am grateful to my counterpart for reaffirming що в Німеччині буде продовжувати здійснювати steadfast support for Ukraine, включаючи в військову допомогу, sanctions…

– Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) July 3, 2024

Вельдкамп у Х підкреслив відданість нового уряду Нідерландів підтримці України.

I reiterated the Dutch government’s ambition to assist #Ukraine on critical issues such as military support, sanctions, accountability efforts, and addressing child abductions by Russia. I look forward to working together and meeting in person. 2/2

– Caspar Veldkamp (@ministerBZ) July 3, 2024 Контекст

Україна почала отримувати Patriot від партнерів у 2023 році. Цей комплекс, зокрема, здатний збивати ракети “Кинджал”, які в Росії називають гіперзвуковими. Офіційно про передання Україні комплексів Patriot повідомили США (один комплекс) і Німеччина (два). Нідерланди передали Україні компоненти цього ЗРК.

У квітні 2024 року Німеччина оголосила, що негайно передасть Україні ще один комплекс Patriot.

12 червня The New York Times повідомила, що президент США Джо Байден схвалив розміщення ще одного ЗРК Patriot в Україні, комплекс нібито доправлять із Польщі, де він захищає ротаційні сили американських військ, які повертатимуться до США. 13 червня цю ідею назвав “небезпечною” глава Бюро національної безпеки Польщі Яцек Сєвєра.

20 червня передання ЗРК Patriot Україні погодила Румунія. 21 червня про постачання Києву одного Patriot спільно з іще однією країною оголосили Нідерланди.

Українська влада закликає партнерів передати Україні більше таких ЗРК і веде переговори про це. Глава Української держави Володимир Зеленський навесні 2024 року заявив, що Україні потрібно ще щонайменше сім Patriot чи подібних ЗРК, а щоб повністю закрити небо від повітряних атак країни-агресора РФ – 25 таких систем.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *