“Хочемо бути готові до ризиків втратити державність”. Зеленський закликав Трампа показати сьогодні його план закінчення війни

Зеленський зазначив, що якщо Трамп знає, як закінчити війну, то “має сказати про це сьогодні”
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський сказав в інтерв’ю Bloomberg, опублікованому 3 липня, що якщо Дональд Трамп, котрий претендує на посаду президента США, знає, як закінчити війну проти країни-агресора РФ, то “має сказати про це сьогодні”.

“Бо якщо там є ризики для незалежності України, ризики, що ми втратимо державність, – ми хочемо бути до цього готові, ми хочемо знати”, – підкреслив Зеленський.

Республіканець Трамп сказав під час президентських дебатів у США 28 червня, що в разі його обрання наступним главою держави закінчить війну Росії проти України до своєї інавгурації в січні 2025 року (раніше Трамп говорив, що закінчить війну протягом доби). Політик також вважає, що Україна не виграє війни проти РФ.

Зеленський зазначив в інтерв’ю Bloomberg, що “потенційно готовий” зустрітися із Трампом, щоб почути пропозиції його команди.

Вони, за словами президента, “не можуть планувати” його життя і життя українського народу.

“Ми хочемо зрозуміти, будемо ми в листопаді мати потужну підтримку США чи залишимося зовсім самі”, – заявив Зеленський.

Контекст

14 червня нелегітимний російський президент Володимир Путін озвучив “реальну мирну пропозицію”, у разі виконання умов якої Росія нібито згодна припинити вогонь і розпочати переговори з Україною: Україна має вивести війська з Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, повністю віддавши регіони Путіну й погодившись із їхнім статусом нібито російських територій. Окрім того, Україна має визнати окупацію Криму, відмовитися від вступу в НАТО й гарантувати захист прав російськомовного населення. Водночас Захід має зняти з РФ санкції.

Трамп назвав вимоги Путіна про територіальні поступки України неприйнятними.

Зеленський в інтерв’ю, опублікованому 30 червня, заявив, що ймовірне передання тимчасово окупованих територій України країні-загарбнику РФ не приведе до миру між країнами. Просто зупинити Путіна не вийде, його треба “ставити на місце”, наголосив Зеленський. “Якщо ідея [Трампа] – віддати наші території, [це] погана ідея”, – зазначив президент.

Politico поінформувало, що Трамп у межах плану щодо України обговорює з Путіним, яку частину окупованих територій може зберегти РФ.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *