З тимчасово окупованої території Херсонської області повернули трьох хлопчиків – Прокудін

Вивезти сім’ї з дітьми попросили самі батьки
Фото: depositphotos.com (архів)

З тимчасово окупованої території Херсонської області на підконтрольну українській владі територію регіону перевезли трьох дітей. Про це 29 березня повідомив у Telegram начальник Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

“Наші діти вдома. Ще трьох дітей із Херсонщини вдалося повернути на підконтрольну Україні територію. Це хлопчаки п’яти, 11 й 14 років. Батьки дітей самостійно зв’язалися з представниками благодійної організації Save Ukraine і попросили допомогти вирватися з пекла окупації. Жити в таких умовах їм було вже несила”, – написав він.

Голова обладміністрації підкреслив, що тепер на вивезені з окупації сім’ї чекає тривала реабілітація й робота з психологами.

“Вони знаходяться в безпечному місці, де отримують необхідну допомогу. […] Вдячний усім, хто об’єднує свої зусилля заради повернення на батьківщину всіх маленьких громадян України”, – зазначив Прокудін.

За його даними, з початку 2024 року на підконтрольну Україні територію Херсонської області вдалося повернути 47 дітей.

Контекст

За даними державного порталу “Діти війни”, офіційно Україна змогла підтвердити депортацію 19 546 дітей, повернути вдалося лише 388. Російська влада заявляла про вивезення понад 700 тис. дітей.

Дитяча омбудсменка України Дар’я Герасимчук говорила, що, оскільки частина території України зараз в окупації і влада не має туди доступу, може йтися про кілька сотень тисяч викрадених дітей.

7 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента країни-агресора РФ Володимира Путіна й омбудсменки РФ із прав дітей Марії Львової-Бєлової за незаконну депортацію українських дітей.

У квітні 2023 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, де депортацію українських дітей названо геноцидом.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *