У Кабміні розглядають Стратегію когнітивної деокупації Криму
Фото: EPA
Стратегію когнітивної деокупації Криму можна буде опрацювати на прикладі півострова, а далі масштабувати на інші тимчасово окуповані території. Про це заявила постійна представниця президента в АРК Таміла Ташева під час Всеукраїнського форуму “Культурна та інформаційна реінтеграція деокупованих територій” у Києві, повідомляє “Укрінформ”.
“Багато приїхало російського населення. Але у нас щодо цього є стратегія, що ці люди мають виїхати з території Кримського півострова, або інших окупованих територій. І нам потрібно буде працювати з усіма людьми, які там”, – сказала вона.
За словами Ташевої, потрібно шукати “місточки порозуміння” між людьми, які жили весь цей тривалий час на окупованій території, і тими, які не жили в умовах окупації, але зараз живуть в умовах великої повномасштабної війни.
Вона наголосила, що дуже важливою є робота з когнітивної деокупації тому, що на тимчасово окупованих територіях російська влада закладає “міни сповільненої дії у розуми людей”, і їх потрібно буде “безпечно розміновувати”.
Ташева додала, що найближчим часом буде презентовано документ “Стратегія когнітивної деокупації Криму”. Зараз документ перебуває на розгляді у Кабінеті міністрів України. Вже розроблений план реалізації цієї стратегії, який містить освітній, інформаційний та культурний елементи.
Контекст
Країна-агресор РФ розв’язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей.
24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків. У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської та Харківської областей.
Джерело: gordonua.com