Український бізнес адаптувався до воєнних умов і потребує персоналу – НБУ

Опитування НБУ показало, що значна частина українців працевлаштована
Фото: National Bank Of Ukraine Національний банк України / Flickr

В Україні на початку 2024 року зростає активність на ринку праці. Про це йдеться в макроекономічному і монетарному огляді за березень, опублікованому Національним банком України 6 березня.

“Із початку 2024 року кількість нових вакансій зростала і навіть перевищила рівень 2021 року. Водночас кількість резюме суттєво менша за показники 2022–2023 років. Це може свідчити про те, що бізнес значною мірою адаптувався до воєнних умов і потребує персоналу для подальшого відновлення активності”, – пишуть автори дослідження.

За їхніми спостереженнями, пропозиція робочої сили обмежена міграцією й мобілізацією.

“Також ймовірним є те, що шукачі роботи знайшли її, або відмовилися від пошуку через особисті обставини”, – припустили в Нацбанку України.

Згідно з опитуванням, яке провели серед українців, “значна частина населення працевлаштована, а частка тих, хто не працює, суттєво скоротилася порівняно з початком повномасштабної війни”.

“На початку 2024 року, за опитуваннями, підприємства надалі зазначали посилення дефіциту як кваліфікованих, так і некваліфікованих працівників. Для подолання цієї проблеми працедавці активніше намагаються залучати групи населення, які раніше були поза робочою силою. Так, за даними work.ua, кількість вакансій для ветеранів зросла в три рази між січнем 2022 і січнем 2024 року; пенсіонерів – у два рази, людей з інвалідністю – на 22%. Натомість тривало зменшення ІТ-фахівців: за даними DOU, у січні 2024 року їх кількість становила 81.8 тис., що на 12% менше, ніж у січні 2023 року”, – ідеться в огляді.

Контекст

Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року.

Міністр фінансів України Сергій Марченко заявляв, що 2024 року Україна буде потроху переходити на “воєнні рейки”.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що у 2024 році потужності оборонно-промислового комплексу України хочуть збільшити вшестеро.

5 лютого президент України Володимир Зеленський заявив, що бізнесу в Україні треба допомогти розвиватися й покращувати економіку країни в умовах протистояння російській агресії.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *