Убивство в залі театру, бомба в оркестровій ямі, дід – японський шпигун, Магомаєв. Інтерв’ю Гордона із Солов’яненком. Відео

Солов’яненко розповів Гордону, як у 31 рік став головним режисером Національної опери України
Фото: Дмитро Санін / Gordonua.com

На YouTube-каналі “В гостях у Гордона” вийшло інтерв’ю з головним режисером Національної опери України, народним артистом України Анатолієм Солов’яненком.

Під час інтерв’ю засновнику інтернет-видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону Солов’яненко говорив про:

  • дитинство й батька – українського оперного співака, Героя України (посмертно) Анатолія Солов’яненка;
  • візит російського співака Мусліма Магомаєва на могилу Солов’яненка-старшого;
  • те, як став головним режисером Національної опери України у 31 рік;
  • блат в опері;
  • свою найулюбленішу постановку;
  • найкращий оперний театр світу;
  • перший день повномасштабної війни Росії проти України;
  • російських композиторів і російські опери;
  • те, хто був найкращим українським президентом.

“У батька стався серцевий напад. Це було [у нашому будинку] в Козині [Київської області]. У нього проблем із серцем не було, тому навіть не було із собою ніяких ліків… Усе сталося миттєво. Коли його знайшли, він навіть не встиг лягти на ліжко… Ми були в Києві: мама – на роботі, я щось робив удома. Пролунав телефонний дзвінок, подзвонив [тренер] Валерій Лобановський, він був нашим сусідом, і сказав: “Приїжджайте, батьку погано”. Хоча вони знайшли його вже мертвим, але щоб ми доїхали і по дорозі не розбилися, то він знайшов таку форму нас повідомити. Коли ми приїхали в Козин, люди вже стояли на вулиці, і стало все зрозуміло”, – розповів Солов’яненко.

Солов’яненко народився 1980 року в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка (“правознавство”), Київський національний університет культури та мистецтв (“театральна режисура”), Національну музичну академію України імені Петра Чайковського (“музична режисура”).

У Національній опері працює з 2000 року. Був помічником режисера, режисером, режисером-постановником, із 2011 року – головний режисер Національної опери України, а з 2023-го – ще й художній керівник опери.

У 2002–2006 роках на “Першому національному” вів свою програму “Антракт з Анатолієм Солов’яненком”, яку було присвячено оперному мистецтву.

Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка 2011 року.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *