У МОЗ закликали виробників зменшити кількість солі у хлібі. Українці щодня споживають її у 2,5 раза більше за норму

МОЗ пропонує українським виробникам зменшити кількість солі у хлібі до рівня не більше ніж 0,9 г на 100 г
Фото: depositphotos.com (ілюстративне)

Кожен українець щодня в середньому споживає до 4,25 г солі лише з хлібом, зниження її споживання допомогло б запобігти розповсюдженню неінфекційних захворювань, які щороку спричиняють у країні приблизно 80% передчасних смертей. Про це 7 червня проінформував пресцентр МОЗ.

Зазначають, що глава відомства Віктор Ляшко провів нараду із представниками ВООЗ, Центру громадського здоров’я, Держпродспоживслужби та Всеукраїнської асоціації пекарів.

За словами Ляшка, хліб є одним з основних продуктів, з якого українці отримують сіль.

“Кількість натрію, який ми споживаємо здебільшого у вигляді харчової солі, впливає на загальний ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Зменшення кількості солі в хлібі – важливий аспект національних стратегій зниження такої захворюваності”, – наголосив міністр.

За даними досліджень, українці в середньому споживають приблизно 12,6 г солі на добу, тоді як ВООЗ рекомендує, щоб ця норма не перевищувала 5 г. Отже, українці щодня перевищують споживання солі більш ніж у 2,5 раза.

МОЗ пропонує українським виробникам зменшити кількість солі у хлібі та хлібобулочних виробах до рівня не більше ніж 0,9 г на 100 г.

“Це можна робити поступово, щоб споживачі звикали до менш солоного смаку (як це було, наприклад, у Фінляндії). Крім того, такий крок може допомогти виробникам обрати інші технологічні підходи для поліпшення процесів ферментації, які сприятимуть покращенню смаку і текстури хліба без необхідності додавання великої кількості солі”, – ідеться у повідомленні.

Як вказали в МОЗ, реалізація цих заходів “допоможе знизити загальне споживання солі, сприяти здоровому харчуванню та зниженню рівня неінфекційних захворювань”.

Контекст

2012 року держави – члени ВООЗ об’єдналися для скорочення споживання солі на 30% до 2025 року, проінформували в МОЗ України. У цій програмі взяло участь 59 країн, у 17 з яких були успішні результати – скорочення солі у хлібі від 6% – у Бельгії до 38% – у Чилі, у межах 20–30% – у Великобританії, Канаді, Новій Зеландії та Ірландії.

Як зазначили в МОЗ, обов’язкове обмеження вмісту солі у хлібі та хлібобулочних виробах ввели у 19 країнах, зокрема у Бельгії, Болгарії, Хорватії, Латвії, Чорногорії, Нідерландах, Португалії, Словаччині, Іспанії. Ще у 21 країні такі обмеження діють на добровільній основі через співробітництво бізнесу й уряду, додали у відомстві.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *