Шмигаль запропонував міністерствам і ОВА відмовитися від кондиціонерів

Шмигаль закликав бізнес обмежити використання кондиціонерів та іншого некритичного енергоємного обладнання
Фото: kmu.gov.ua

Кабмін України на засіданні 7 червня ухвалив розпорядження про скорочення споживання електроенергії для органів держвлади. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, його цитує пресцентр уряду.

“Міністерства, центральні органи виконавчої влади, обласні державні адміністрації мають відмовитися від використання кондиціонерів, зовнішнього освітлення будівель і прилеглої території. Ми також рекомендуємо правоохоронним органам, органам судової влади, іншим держорганам зробити аналогічні кроки. Місцевій владі – обмежити вуличне освітлення”, – зазначив прем’єр.

Шмигаль також закликав бізнес обмежити використання кондиціонерів та іншого енергоємного обладнання, яке не є критичним для виробничої діяльності.

“Виняток – не буде обмежуватися використання кондиціонерів у лікарнях та на підприємствах, де кондиціювання повітря є частиною виробничого процесу”, – наголосив український прем’єр.

Контекст

Російські окупанти навесні посилили повітряні атаки на енергосистему України. У травні у країні були віялові вимкнення світла. Наприкінці місяця обмежень не застосовували, але з 1 червня їх відновили.

2 червня в “Укренерго” повідомили, що найближчого тижня ситуація в енергосистемі України ускладниться. Причина – ремонт двох енергоблоків електростанцій, а також два нічні обстріли РФ 31 травня та 1 червня, внаслідок яких дістали пошкодження кілька теплових та гідроелектростанцій, зазначили в НЕК.

4 червня в уряді заявили, що Україна втратила понад 9 ГВт потужностей генерації через обстріли РФ.

Обмеження електроенергії для українців стануть м’якшими завдяки іншому підходу до лімітів і виходу з ремонту додаткового блоку на АЕС, розповіли в “Укренерго” 6 червня.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *