В Україні з’явиться реєстр потенційно замінованих земель

До реєстру додадуть усю територію, яка постраждала від бойових дій
Фото: EPA (архів)

Кабінет Міністрів України ухвалив на засіданні 7 червня рішення про початок розроблення і запуску першого державного реєстру територій, забруднених чи ймовірно забруднених вибухонебезпечними предметами. Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки України.

За словами заступника Мінекономіки Ігоря Безкаравайного, запуск дасть змогу автоматизувати і прискорити цілу низку процесів.

“Наприклад, за допомоги реєстру ми зможемо відстежувати стан розмінування територій практично в реальному часі та ефективно планувати подальшу роботу з розмінування. Фермери – отримувати витяги про статус своїх земель: забруднені вони чи очищені. Місцева влада – контролювати стан сільгоспземель, щодо яких вона ухвалила рішення про місцеві податкові пільги”, – зазначив Безкоровайний.

Крім того, вважають, що інформація з реєстру буде важливою для інвесторів і для реалізації проєктів з відновлення України.

Дані для реєстру надаватимуть Центр гуманітарного розмінування, держоргани, місцева влада. Туди можна буде вносити інформацію про результати обстеження, зокрема, за допомогою супутникових знімків, засобів сканування тощо. До нього додадуть усю територію, яка постраждала від бойових дій.

Обстежену територію, на якій не виявили чи знешкодили вибухонебезпечні предмети, видалятимуть з реєстру.

Контекст

У січні 2023 року Державна служба України з надзвичайних ситуацій створила інтерактивну мапу забруднених вибухівкою територій.

Через повномасштабну агресію країни-окупанта РФ найзабрудненіші мінами – Харківська і Херсонська області, оскільки ворог перебував там найдовше, зазначали в ДСНС.

Для розмінування України потрібно п’ять років і $300 млн щороку, заявив 21 червня 2023 року керівник протимінної діяльності Програми розвитку ООН в Україні Пол Геслоп.

Станом на 4 квітня 2024 року, за даними ДСНС, в Україні приблизно 156 тис. км² території є потенційно небезпечними через можливе замінування внаслідок терору країни-агресора РФ.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *