У Міноборони України розповіли, коли запустять електронний кабінет військовозобов’язаного

У кабінеті військовозобов’язаного можна оновити дані без відвідування ТЦК
Фото: depositphotos.com

Міністерство оборони України планує запустити електронний кабінет військовозобов’язаного у другому кварталі поточного року. Про це 19 січня заявила заступниця міністра оборони Катерина Чорногоренко в ефірі телемарафону, її цитує “АрміяInform”.

“Ми плануємо на початку другого кварталу запустити таку можливість, як тільки закон набуде чинності. Це достатньо короткий термін для подібних інструментів, можна сказати, миттєвий”, – зазначила Чорногоренко.

За її словами, у кабінеті військовозобов’язаного буде можливість оновити дані без відвідування територіальних центрів комплектування, й далі ці дані уже будуть використовувати ТЦК.

Заступниця міністра оборони також пояснила, що ухвалений Верховною Радою законопроєкт №10062 про цифровізацію армії удосконалив взаємодію між реєстрами, розширив перелік відомостей про військовозобов’язаних, резервістів і призовників у системі “Оберіг”.

Чорногоренко наголосила, що це дасть змогу наповнювати “Оберіг” за спрощеною процедурою без зайвої бюрократії, довідок і ксерокопій.

“Не потрібно буде нести купу документів. Ми зможемо отримувати ці дані в режимі реального часу з інших реєстрів”, – заявила вона.

Також заступниця міністра зазначила, що реєстр військовозобов’язаних не будуть розміщувати у хмарних сховищах країн – членів НАТО.

“Він розміщений на території України. Це важливо зазначити й сказати, що цей реєстр буде знаходиться на території України. Він уже розгорнутий, уже працює, уже отримав комплексну систему захисту інформації”, – сказала вона.

Чорногоренко підкреслила, що буде також запроваджено можливість подати електронну заявку на надання статусу учасника бойових дій.

Контекст

16 січня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №10062, підтримавши в цілому модернізацію єдиного електронного реєстру військовозобов’язаних та автоматичне надання посвідчення учасника бойових дій. 

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *