Кабмін України обмежив продаж тютюнових виробів і алкоголю в duty free

Кабмін ухвалив рішення для ліквідації схеми ухилення від сплати податків під час реалізації тютюнових виробів і алкоголю в магазинах duty free, зазначили в Мінфіні
Фото: mydutyfree.net (ілюстративне)

Кабмін України на засіданні 19 січня ухвалив постанову, якою запровадив порядок обміну інформацією (реквізитів паспортних документів) між Держприкордонслужбою, Державною податковою службою, Держмитслужбою та магазинами duty free для ідентифікації покупців алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Про це повідомляють на сайті Мінфіну.

Зазначають, що рішення ухвалили для ліквідації схеми ухилення від сплати податків під час реалізації тютюнових виробів і алкогольних напоїв у магазинах безмитної торгівлі (duty free).

“Урядовим рішенням передбачено запровадження на час дії воєнного стану ефективного контролю за дотриманням обмежень з реалізації магазинами duty free тютюнових виробів і алкогольних напоїв одній особі протягом однієї доби (орієнтовно дві пачки іноземних сигарет і два літри алкоголю)”, – ідеться в повідомленні.

Як зазначили в Мінфіні, проєкт постанови відомство розробило на виконання змін до законодавства України, що набули чинності 1 жовтня 2023 року, якими, зокрема, передбачено заборону на час дії воєнного стану продажу в магазинах безмитної торгівлі тютюнових виробів і алкогольних напоїв вітчизняного виробництва, а також обмеження щодо продажу таких товарів іноземного виробництва.

У Мінфіні нагадали, що зазначені зміни до закону ініціювали нардепи для протидії нелегальному обігу підакцизних товарів на внутрішньому ринку, значну частку яких становили товари, призначені для продажу в магазинах duty free або для експорту, тим самим уникаючи оподаткування.

Контекст

У серпні 2023 року Рада ухвалила закон про внесення змін до Митного кодексу України та інших законів України щодо протидії незаконному обігу тютюнових виробів. Згідно із проєктом закону, магазини duty free штрафуватимуть за продаж більше ніж двох пачок цигарок в одні руки під час воєнного стану.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *