Понад 2 тис. українських дітей вважають зниклими безвісти – МВС

Кількість безвісти зниклих українців у різних базах даних відрізняється
Фото: ЕРА

Згідно з даними Міністерства внутрішніх справ України на 25 травня, під час повномасштабного вторгнення Росії безвісти зникло понад 2 тис. українських дітей.

“Сьогодні у світі відзначається Міжнародний день зниклих безвісти дітей. Повномасштабне вторгнення РФ значно посилило цю проблему в нашій країні. Ворог не лише вчиняє воєнні злочини на нашій землі, а й здійснює справжній геноцид, порушуючи всі міжнародні норми. Наразі в реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, містяться дані про понад 2 тис. українських дітей”, – ідеться в повідомленні.

У МВС зазначили, що через дії окупантів українські діти перебувають у постійній небезпеці.

“Унаслідок воєнних дій майже 550 дітей загинули, приблизно 1350 – дістали поранення. Ще більш як 19,5 тис. були примусово депортовані до РФ. Масштаби воєнних злочинів окупантів можуть бути значно більшими, адже ми поки не можемо оцінити ситуацію на тимчасово окупованих територіях”, – підкреслили у відомстві.

У міністерстві закликали українців у разі зникнення родича (хоч дитини, хоч дорослої особи) звертатися до поліції й повідомляти про це уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин (гаряча лінія: 1698, Telegram).

Контекст

19 лютого Міжнародний комітет Червоного Хреста заявив, що з’ясовує долю 23 тис. осіб, які зникли під час війни країни-агресора Росії проти України.

16 квітня уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що внаслідок російської агресії в Україні зниклими безвісти вважають приблизно 37 тис. осіб. За його словами, це діти, цивільні та військові.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *