Окупаційна влада Криму ввела прикордонний режим із Херсонською областю

Між Кримом та окупованою частиною Херсонської області РФ ввела режим перетину державного кордону
Фото: depositphotos.com

Окупаційний глава Криму Сергій Аксьонов видав указ, який запроваджує на адміністративному кордоні між Кримом та окупованою частиною Херсонської області “особливий режим” в’їзду і виїзду. Указ опублікували 25 січня на урядовому порталі країни-агресора РФ (не відкривається з території України), його цитує “Інтерфакс”.

В указі йдеться, що діє “режим у пунктах пропуску через державний кордон РФ та відповідні повноваження посадових осіб прикордонних органів”.

Аксьонов визначив місцями перетину адміністративного кордону між Кримом і Херсонською областю автомобільні пункти пропуску “Армянськ”, “Перекоп”, “Джанкой”, залізничні пункти пропуску “Армянськ”, “Джанкой”.

“Заборонити перетин адміністративного кордону між Республікою Крим і Херсонською областю поза пунктами пропуску”, – наголошено в указі.

Незаконний “глава” Криму встановив, що переміщення військових колон через адміністративний кордон здійснюють спеціально виділеними дорогами за погодженням із прикордонним управлінням ФСБ у республіці.

Також указ визначає низку документів, наявність яких є обов’язковою під час перетину адміністративного кордону. Зокрема, для громадян РФ – це чинний документ, що посвідчує особу.

Раніше на адміністративному кордоні між Кримом і Херсонською областю також діяв особливий пропускний режим із паспортним контролем. У липні 2023 року після ракетної атаки на Чонгарський міст незаконний “губернатор” Херсонської області Володимир Сальдо повідомив про досягнуті домовленості щодо спрощеного порядку перевірки документів для прискорення проїзду через пункти пропуску.

Контекст

Росія окупувала Крим після блокування українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна й більшість інших країн не визнають “приєднання” півострова до РФ.

24 лютого 2022 року Росія повномасштабно вторглася на материкову частину України, зокрема з Криму.

Українська влада неодноразово заявляла, що налаштована на деокупацію всіх захоплених із 2014 року українських територій, зокрема Криму.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *