Демографиня Лібанова про біженців з України: Якщо повернеться половина – це буде чудово

Багато з тих, хто виїхав з України, не повернеться, вважають експерти
Фото: EPA

Українцям потрібно прояснити демографічну ситуацію в країні, заявила 26 грудня директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України Елла Лібанова під час панельної дискусії “2024: сценарії для країни” в межах проєкту “Нова країна”. Про це повідомляє LB.ua.

“Ми маємо говорити, що так, в Україні буде депопуляція. Так, нас не буде 40 млн. І тим більше не буде 52 млн, як було на 1 січня 1992 року. Давайте про це забудемо. Ми можемо досягти 40-мільйонного населення, але за рахунок потужної імміграції”, – сказала професорка. 

За її словами, усі 6 млн українців, які виїхали, – а з урахуванням трудових мігрантів, які виїхали до війни, 9 млн – в Україну не повернуться. Вона навела приклад балканських країн, у які після воєн повернулася третина тих, хто виїжджав.

“Моя мрія, щоб повернулася половина. Якщо повернеться половина – це буде чудово”, – сказала Лібанова. За її словами, не варто розраховувати на бебі-бум після війни.

Вона запевнила, що країни Європи не будуть витісняти українців, оскільки зацікавлені в такій робочій силі. За даними і німецьких, і польських дослідників, 70% жінок, які виїхали, мають вищу освіту, зазначила вона. 

Контекст

За даними Агентства ООН у справах біженців станом на 26 січня 2024 року, у світі зареєстровано 6,357 млн біженців з України, з них 5,9 млн – у Європі.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *