Макаренко: Я нікому не розповідав, але я думав про втечу з-під арешту й навіть намалював схему, як це буде

Макаренко розповів, що на допити його возили до СБУ
Фото: Дмитрий Санин / Gordonua.com

В інтерв’ю засновнику видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону колишній ув’язнений Лук’янівського СІЗО в Києві, ексголова Державної митної служби України Анатолій Макаренко розповів, як вигадав план втечі з-під варти в Києві.

Гордон зазначив, що після перевороту в Російській імперії у 1917 році з Лук’янівського СІЗО втекло 11 більшовиків, і поцікавився, чи не було у Макаренка думки втекти.

“Була, але не з Лук’янівки. Я цю історію нікому не розповідав, але ця думка була, і я навіть намалював схему, як це буде. Мене возили на допити в Аскольдів провулок, це управління СБУ Києва й Київської області. І там кімната була – ґрати згори. Ось мене заводять у цю кімнату і деякий час слідчого немає, він незрозуміло де, сам у цій кімнаті перебуваю”, – сказав Макаренко.

Він описав вигляд із вікна: “Надзвичайно прекрасний краєвид на Дніпро, я бачу лівий берег”.

“Ґрати такі, що просто не суцільні, не повністю закривають вікно, і там можна легко пройти. І я собі так прикинув: “Слухай, якщо я ось кидаю мотузку (по-моєму, це був четвертий або п’ятий поверх), – я б по цій мотузці, [потім] по пагорбу скочуюсь – і ось вона вже,  свобода. І я навіть собі таку схему малював”, – пояснив Макаренко.

За його словами, “це була така собі мрія”.

Контекст

Макаренко у 2009–2010 роках був головою Державної митної служби, у 2014–2015 роках – заступником голови Держфіскальної служби України. У 2010 році, під час президентства Віктора Януковича, його заарештували за підозрою в незаконному митному оформленні природного газу компанії “РосУкрЕнерго”. Макаренко пробув у Лук’янівському СІЗО рік. 2012 року його засудили до чотирьох років позбавлення волі умовно.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *