“Такі люди були, і ми їх звільняли”. У Лук’янівському СІЗО розповіли про ув’язнених, які виявили бажання потрапити на фронт

Євсеєнков: Ми відбирали людей, які писали заяви про відправку на фронт
Фото: Сергій Крилатов / Gordonua.com

Деякі арештовані, які перебували в Київському слідчому ізоляторі, відомому як Лук’янівське СІЗО, потрапили на фронт. Про це засновнику видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону розповів під час відвідин СІЗО перший заступник начальника ізолятора Тимур Євсеєнков.

Журналіст запитав, чи є в СІЗО люди, які хотіли б піти на фронт.

“Були, і ми таких звільняли, і вони потрапляли на фронт. Тобто механізм є для осіб, які взяті під варту, це згідно зі ст. 616 КПК”, – відповів перший заступник начальника ізолятора.

У цій статті Кримінального процесуального кодексу України йдеться, що в разі введення в країні воєнного стану підозрювані, яких тримають під вартою, мають право “звернутися до прокурора з клопотанням про скасування цього запобіжного заходу для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період”.

Євсеєнков зазначив, що у країні-агресорі Росії скеровують ув’язнених на війну завдяки тому, що “там закони не працюють”.

“Якщо взяти нашу державу, то механізм потрапляння на фронт особи, взятої під варту, – це дійсно тяжка кропітка робота. Ми проходили цей етап, відбирали людей, які писали заяви. […] І такі особи в нас були. І будуть. Є бажаючі і є механізми, як це робити”, – підкреслив він.

Контекст

8 травня Верховна Рада України схвалила законопроєкт про мобілізацію засуджених №11079-1 у цілому, а 17 травня президент України Володимир Зеленський підписав цей закон. За документом, суд зможе умовно-достроково звільнити людей, які відбувають покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі, для військової служби за контрактом.

Одна з авторів законопроєкту, голова партії й заступниця голови фракції “Слуга народу” Олена Шуляк зазначила, що не можуть мобілізувати тих, хто вчинив замах на життя правоохоронців, скоїв особливо тяжкі корупційні порушення, а також тих, хто мав особливо відповідальне становище, незалежно від статті злочину (міністри, депутати, їхні заступники, помічники тощо).

Раніше в Раді повідомляли, що мобілізаційний ресурс серед ув’язнених в Україні становить понад 15 тис. осіб.

Заступниця міністра юстиції Олена Висоцька в ефірі телемарафону заявила, що, станом на 21 травня, понад 3 тис. засуджених подали заяви на мобілізацію.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *