Кабмін України дозволив цілодобову роботу військкоматів

Згідно з рішенням Кабміну, приймати громадян у ТЦК будуть цілодобово
Фото: kmu.gov.ua

Кабмін України на засіданні 9 лютого дозволив цілодобову роботу територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Про це в Telegram поінформував представник уряду в Раді Тарас Мельничук.

За його словами, Кабмін вніс зміни в положення про ТЦК та СП, якими, зокрема, передбачено під час проведення мобілізації й/або під час дії правового режиму воєнного стану надання права ТЦК та СП цілодобово:

  • розглядати справи про адміністративні правопорушення й накладати адміністративні стягнення відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення;
  • організовувати з визначеною періодичністю проведення медичних оглядів і психологічних обстежень військово-лікарськими комісіями військовозобов’язаних і резервістів (для районних ТЦК та СП);
  • вести персонально-якісний облік призовників, військовозобов’язаних і резервістів, облік транспортних засобів, які мають передати ЗСУ й іншим військовим формуванням під час мобілізації й у воєнний час.

Заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова уточнила, що тепер приймати громадян у ТЦК будуть цілодобово. 

“Це стосується як персонально-якісного обліку призовників, так і обліку транспортних засобів. Цілодобовими також стануть медичні огляди і психологічні обстеження ВЛК”, – пояснила вона.

Контекст

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. 6 лютого 2024 року Рада продовжила дію воєнного стану до 13 травня.

Воєнний стан передбачає, зокрема, заборону на виїзд за кордон чоловіків віком 18–60 років, які підпадають під призов на військову службу під час мобілізації, крім особливих винятків.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *