У Космачі, де люди напали на жінку з дитиною, бо думали, що вона “навідниця ТЦК”, громада зустрілася з військовими. Місцеві кричали, що “не знають, від кого захищати країну”

Жителі Космача обурилися мобілізацією
Фото: Yan Dobronosov / Facebook

У селищі Космач Івано-Франківської області військові провели бесіду з місцевими жителями, які перекривали дорогу, щоб не пропустити нібито машин із територіального центру комплектування та соціальної підтримки, і побили жінку з дитиною. Про це повідомляє “Телеграф” 9 лютого.

Військові вказали громадянам, що в Україні зараз запроваджено правовий режим воєнного стану. “Він запроваджується в разі потреби відбиття агресії, що зараз і здійснюється”, – сказав представник військових.

Жителі Космача висловили співробітникам ТЦК своє обурення мобілізацією. Вони назвали укази про мобілізацію “неконституційними” (згідно зі ст. 65 Конституції України, “захист вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України”).

Також місцеві жителі обурювалися тим, що на війні не воюють депутати і в Україні не оголошено війни. За їхніми словами, вони у зв’язку із цим “не знають, від кого захищати країну”.

“Відбиття агресії від кого? Ми не розуміємо, від кого. Чому людей забирають?.. Що ви людей дурите?” – заявляли місцеві жителі. 

Відео із зустрічі опублікував у Facebook кореспондент “Телеграфу” Ян Доброносов.

7 лютого в Космачі зібралися десятки місцевих жителів, які зупиняли машини. Жінку із сусіднього села, яка приїхала на “Нову пошту”, запідозрили в тому, що вона нібито є “навідницею” ТЦК. Її били, виривали їй волосся й намагалися витягти з автомобіля. Також ударили в обличчя її шестирічну дитину. У поліції повідомили, що слідчі розпочали кримінальне провадження за ч. 2. ст. 296 Кримінального кодексу (хуліганство, вчинене групою осіб).

Контекст

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 6 лютого 2024 року – до 13 травня.

Воєнний стан передбачає, зокрема, заборону на виїзд за кордон чоловіків віком 18–60 років, які підпадають під призов на військову службу під час мобілізації, окрім особливих винятків. Президент у відповідь на петицію із закликом зняти заборону на виїзд чоловіків заявив, що це відбудеться лише після закінчення дії воєнного стану.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *