Естонія поверне в Україну викрадену з музеїв колекцію скіфського золота й монет грецького періоду Криму

Колекцію стародавніх артефактів знайшли у водія-дальнобійника
Скріншот: err.ee

Естонія планує повернути в Україну колекцію українського скіфського золота й монет грецького періоду Криму, яку конфіскували естонські прикордонники у 2018 році. Про це повідомила 28 січня дружина заступника помічника державного секретаря США з питань Європи та Євразії, дипломата Джорджа Кента Веліда Китаїна, яка допомагає українським переселенцям.

Вона сказала, що Естонія відреставрувала цінності й готова їх передати в Україну. За її словами, їх було вкрадено з музеїв окупованого Криму та Херсона.

Як повідомляло ERR, у середині грудня 2018 року вантажівку Scania з Росії, якою керував 53-річний громадянин Латвії Іванс, зупинили під час планової перевірки на кордоні. Водій намагався провезти сім кілограмів м’яса без відповідних ветеринарних документів. Під час перевірки офіцер виявив у кабіні жовтий металевий предмет, загорнутий у паперовий пакет, який здавався старим і виготовленим із золота. Водій не міг пояснити, звідки це взялося.

Під час детальнішого огляду в кабіні знайшли з десяток таких пакетів, у яких виявили загалом 274 старовинні золоті й срібні прикраси, монети, посуд для пиття, кінський головний убір та інші артефакти.

На замовлення влади Історичний музей провів експертизу, яка встановила, що вік одних монет перевищує 2 тис. років і вони належать до часу колишнього царя Фракії Лісімаха. На встановлення походження інших речей знадобилося кілька років, пише ERR.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *