Після будівництва нових блоків Хмельницька АЕС стане найпотужнішою у Європі – Міненергетики

НА ХАЕС готують будівництво чотирьох енергоблоків
Фото: Міністерство енергетики України / Facebook

На Хмельницькій атомній станції 2024 року розпочнеться будівництво чотирьох нових енергоблоків. Про це міністр енергетики Герман Галущенко повідомив 29 січня в ефірі національного телемарафону, його цитує урядовий портал.

За словами міністра, українська сторона веде переговори з американською компанією Westinghouse щодо двох проєктів: будівництва 3-го та 4-го блоків за технологією ВВЕР-1000, а також побудови ще двох реакторів із використанням новітньої технології типу АР1000.

Готовність 3-го енергоблока на сьогодні є досить високою, його можуть ввести в експлуатацію приблизно за 2,5 року, зазначив Галущенко.

Говорячи про АР1000, він наголосив, що цієї технології ні в Україні, ні в Європі ще не використовували. Розроблений у США тип реактора, зокрема, передбачає нові підходи до безпеки: наприклад, у разі, коли пошкоджений реактор переходить на резервне живлення, але дизель-генератор теж вимикається, АР1000 може функціонувати ще три доби без ризику аварій.

“Ми це розглядаємо як механізм компенсації потужностей окупованої Запорізької АЕС. Ми розуміємо, що повернемо цю станцію обов’язково, це питання часу. Інше питання – у якому стані ми її повернемо і чи зможемо одразу її запустити в роботу… І з тою потужністю, яку зможуть видавати шість реакторів на Хмельницькій АЕС, вона буде найбільшою в Європі й навіть більшою за потужністю, ніж Запорізька АЕС”, – підсумував глава Міненергетики.

Контекст

ЗАЕС опинилася під окупацією російських військових на початку березня 2022 року і відтоді працює під їхнім контролем. Станцію кілька разів повністю від’єднували від енергомережі. З вересня 2022 року на станції перебуває місія МАГАТЕ. Україна наполягає на виведенні російських окупантів зі станції. Президент України Володимир Зеленський заявляв, що доки на ЗАЕС є російські солдати, “світ залишається на межі радіаційної катастрофи”.

Хмельницька АЕС розташована в місті Нетішин у Хмельницькій області. На станції працює два енергоблоки загальною потужністю 2000 МВт. Ще два енергоблоки будують. У грудні 2021 року Котін заявляв, що на ХАЕС розконсервують 3-й енергоблок і побудують ще два енергоблоки, повідомляло “Суспільне”.

17 грудня 2023 року Міненерго України повідомило про підписання з Westinghouse Electric Company угоди про закупівлю обладнання для будівництва 5-го енергоблока на ХАЕС.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *