Кремінь анонсував відкриття курсів для військовослужбовців, які хочуть удосконалити знання державної мови

Кремінь говорить, що військові скаржаться йому на порушення мовного закону
Фото: Уповноважений із захисту державної мови / Facebook

В Україні планують відкрити курси з української мови для військовослужбовців, оголосив 29 січня уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. Про це поінформував офіс мовного омбудсмена.

“Дехто з військових уже підготував свої скарги на нашу адресу, адже фіксують порушення і в столиці, і в багатьох регіонах півдня і сходу. Водночас домовилися про відкриття мовних курсів для військовослужбовців, які хочуть удосконалити свої знання й належно підготуватися до іспиту на визначення рівня володіння державною мовою”, – сказав Кремінь.

Він пообіцяв посприяти в питаннях створення такої мережі в різних військових формуваннях.

Контекст

Згідно з Конституцією України, єдиною державною мовою у країні є українська, але держава гарантує вільне використання російської й інших мов національних меншин.

У липні 2019 року в Україні набув чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної. Згідно із законом, українська мова є обов’язковою для використання в органах державної влади й місцевого самоврядування, а також у публічних сферах суспільного життя. Із січня 2021 року всі постачальники послуг, незалежно від форми власності, мають обслуговувати споживачів українською мовою, на прохання клієнта можуть використовувати іншу мову, прийнятну для обох сторін.

Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування й релігійних обрядів.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *