Електронний кабінет військовозобов’язаного запрацює в Україні 18 травня – Міноборони

У Міноборони пояснили, де взяти застосунок для електронного кабінету військовозобов’язаного
Фото: Міністерство оборони України / Facebook

Міністерство оборони України запустить електронний кабінет військовозобов’язаного 18 травня, заявила 1 травня в ефірі “Радіо Свобода” заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко.

“18 травня Міністерство оборони запускає, як і визначено чинним законом, електронний кабінет військовозобов’язаного… Зараз цей застосунок буквально створюється, і ми отримуємо всі необхідні документи, щоб він був доступний усім нашим громадянам”, – сказала вона.

Заступниця міністра підкреслила, що зареєструвати свої дані буде обов’язком військовозобов’язаних.

“[Треба буде ввести] номер телефону, електронну пошту та фактичну адресу проживання у трьох доступних форматах – у ТЦК та СП, через ЦНАП (Територіальний центр комплектування та соціальних послуг, Центр надання адміністративних послуг. – “ГОРДОН”) або через електронний кабінет військовозобов’язаного. Це буде мобільний застосунок, його можна буде завантажити в App Store і в Google Play Market”, – пояснила Черногоренко.

Представниця Міноборони зазначила, що триває робота над тим, “щоб у застосунку була доступна ця дуже проста і зручна функція – авторизуватися, заповнити ці три “поля” й отримати одразу інформацію з бази військовозобов’язаних “Оберіг” для того, щоб передивитися, які дані є по тобі в реєстрі”.

Контекст

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про електронний реєстр військовозобов’язаних 20 січня. Президент України Володимир Зеленський підписав його 2 квітня.

Законопроєкт удосконалює взаємодію між реєстрами й розширює перелік відомостей про військовозобов’язаних, що, на думку авторів, спрощує низку процедур і скорочує перелік документів для ТЦК, які мають збирати військовозобов’язані. Свої персональні дані (і зміни до них) громадяни зможуть вносити в електронному кабінеті.

4 квітня Черногоренко говорила, що “користуватися таким електронним кабінетом чи ні – буде справа кожного громадянина та громадянки”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *