Академік Лібанова: Дерусифікацію на Донбасі й у Криму не дуже вдасться провести. Надто довгою була окупація, надто довго людям промивали мізки

Лібанова зазначила, що з росіянами буде простіше
Фото: suspilne.media

В інтерв’ю російському журналісту Євгенові Кисельову й українському аналітику-міжнароднику Олександрові Демченку для YouTube-каналу засновника видання “ГОРДОН” Дмитра Гордона директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені Михайла Птухи НАН України Елла Лібанова відповіла на запитання, чи варто проводити люстрацію, денацифікацію й дерусифікацію після деокупації територій Криму та Донбасу.

“Дерусифікацію там не надто вдасться провести. Принаймні на Донбасі. Занадто довгою була окупація, надто довго людям промивали мізки. А російська пропаганда є дуже агресивною. І тому вона впливає на людей із некритичним мисленням. Звісно, застосувати якісь методи люстрації можна буде”, – сказала демографиня.

Вона наголосила, що “питання в тому, кого вважати колаборантами”.

Читайте також Академік Лібанова: На підконтрольній Україні території залишилося приблизно 32 млн людей 08:00, 15.04.2024 Публікації

“Учитель у школі колаборантом не є начебто, так? Йому треба за щось жити. І зрештою, якщо держава не змогла його захистити від окупації, які претензії до нього? Це все добре, якщо він читає математику. А якщо історію? Тоді як? […] Зрозуміло, що це антиукраїнська пропаганда. Це вважають колаборантством чи ні? Буде багато таких питань, які не дуже легко й не дуже просто вирішити”, – підкреслила Лібанова.

За її словами, ще “пів біди”, якщо окуповану територію “просто замінили російським населенням”, яке не має українських паспортів.

“Вони, власне, нелегально проникли на територію України. Тому їх цілком можна буде депортувати після завершення війни. А якщо не заміняють, а це колаборанти з українськими паспортами, що з ними робити?” – запитує Лібанова.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube Контекст

Країна-агресор РФ розв’язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей.

24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного та південного напрямків. У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської та Харківської областей.

В Україні розробляють Стратегію когнітивної деокупації Криму, яку можна буде масштабувати на інші тимчасово окуповані території, заявила в березні постійна представниця президента України в АРК Таміла Ташева. Уже розроблено план реалізації цієї стратегії, який містить освітній, інформаційний і культурний елементи, наголошувала вона.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *