Відмовитися від цих п’яти факторів і ваше життя збільшиться приблизно на 10 років

Вчені підтвердили зв'язок між здоровим способом життя і довголіттям. Згідно з даними, опублікованими в журналі British Medical Journal, здоровий спосіб життя (ЗСЖ) продовжив учасникам дослідження життя приблизно на 10 років, інформує Ukr.Media.

Для участі в дослідженні вчені ще в 1980-х роках відібрали понад 111 тисяч здорових осіб. За їх станом здоров'я стежили кілька десятків років (32 роки для групи жінок і 28 років для групи чоловіків).

Завданням дослідження було перевірити, як ЗСЖ впливає на появу основних хронічних захворювань: раку, діабету і серцево-судинних захворювань.

Для учасників виявили п'ять факторів ризику: куріння 15 і більше сигарет на день, вживання алкоголю, харчування з високим вмістом цукру і жирів, низька фізична активність і надмірна вага (індекс маси тіла понад 30). Здоровим способом життя була визнана відмова від чотирьох або всіх п'яти факторів.

Жінки, які дотримувалися ЗСЖ, за підсумками дослідження збільшили тривалість життя на 10,7 року, чоловіки — на 7,6 року.

У жінок, які не уникали факторів ризику, середня тривалість життя після 50 років склала 23,7 року, а у тих, хто виключив ризики — 34,4 року. Показники у чоловіків склали 23,5 року та 31,1 року відповідно.

При цьому найнижча тривалість життя відзначалася у чоловіків-курців, що викурювали по 15 і більше сигарет на день, а також чоловіків і жінок з індексом маси тіла понад 30, йдеться в дослідженні.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *