Причини, з яких краще замінити тренування на танці

Коли похід у фітнес-зал або навіть ранкова гімнастика сприймається як випробування, саме час згадати, що заняття спортом не обмежуються тренажерами. Розповімо, чому танці можуть стати відмінним фітнесом, психотерапією та хобі, інформує Ukr.Media.

Відмінний спосіб подбати про своє психічне здоров'я

Танці з'явилися задовго до різних видів спорту. Це одна з найдавніших форм активності і дуже важливий спосіб самовираження для будь-якого народу.

Дофамін, який ви отримуєте від прослуховування радісної музики, окситоцин, який ви отримуєте від танців з іншими людьми і потужного контакту з оточуючими, серотонін, який ви отримуєте від відчуття зв'язку з іншими, ендорфіни, які ви отримуєте від рухів вашого тіла! Жодне інша тренування не дозволяє вивільнити всі чотири «щасливих» хімічних речовини в мозку — в цьому унікальність танцю.

Метааналіз 23 наукових досліджень, опублікований у 2014 році в журналі The Arts in Psychotherapy, підтвердив позитивний ефект танцювально-рухової терапії для зменшення клінічних симптомів депресії і тривожності. Танці підвищують суб'єктивне відчуття щастя та позитивний настрій людини.

Прокачує різні групи м'язів

По частині фізичної ефективності танці часто не поступаються іншим видам тренувань. Вони задіюють різні групи м'язів, зміцнюють стабілізуючі м'язи, прокачують стегна, ноги, сідниці, спину. Як і перед будь-яким тренуванням, перед танцями необхідно розім'ятися, щоб розігріти зв'язки.

Танці — гарне кардіотренування

Танець, особливо динамічний по типу сальси, — відмінна альтернатива кардіотренуванням для тих, хто не любить біг, бокс або інші високоінтенсивні заняття. Танцювальний фітнес включає стрибки, швидкі переміщення, повороти і цілий набір динамічних рухів. При цьому впоратися з втомою буде набагато простіше завдяки тому, що танець захоплює емоційно.

Покращують координацію

Танці набагато краще, ніж статичні вправи, допомагають навчитися утримувати баланс. Також вони допоможуть налагодити координацію між частинами тіла, а значить, навчать рухатися граційно, захистять від падінь і травм. Під час танцю ви тренуєте центральну і периферичну системи організму, які відповідають у тому числі і за орієнтацію в просторі.

Танці зміцнюють суглоби

Заняття танцями не так сильно навантажує суглоби, як інші види спорту. Більшість тренувань потребують багаторазового повторення одних і тих же вправ, що збільшує тиск на суглоби. Танці мають це комплекс рухів, в якому навантаження розподіляється по всьому тілу, а не концентрується лише на окремих частинах. До того ж під час танців суглоби краще змащуються. Все це — гарна профілактика артриту та інших проблем з суглобами.

Розвивають когнітивні здібності

Танці — самий ненудний вид спорту для нашого мозку. В ході занять доводиться запам'ятовувати техніку виконання рухів, їх послідовність, а потім поєднувати їх у групи. Танець вчить швидко реагувати та постійно думати.

Танець — один із комунікабельних видів тренувань. Неважливо, парні це заняття або групові, вони дарують відчуття єднання, причетності до чогось позитивного, взаємодії з оточуючими. Всі ці емоції чудово допомагають впоратися з тривожністю і іншими психологічними проблемами.

Допоможуть краще ставитися до свого тіла

Похід у фітнес-зал для візуально неспортивних людей може стати справжнім психологічним випробуванням. Доводи, що сенс таких місць як раз в тому, щоб зробити вас краще, не працюють, коли намагаєшся уявити, як займаєшся в оточенні струнких підтягнутих людей.

В умовах культу краси і накачаних тіл ідея схуднути, щоб потім піти в спортзал, здається не такою вже дивною.

Танці в цьому сенсі надають менше тиску, ніж інші види тренувань. Щоб рухатися під музику, необов'язково мати певну фізичну підготовку і фігуру — досить намагатися потрапити в ритм і не надто відставати в рухах.

Танець більше інших видів тренувань вчить відчувати своє тіло, керувати ним. Коли людина класно рухається, ні їй, ні оточуючим вже немає справи до фігури або інших зовнішніх характеристик. Ось чому танцювати — гарний спосіб полюбити себе.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *