Навіщо тренуватися зі скакалкою — 7 безперечних плюсів

Скакалка — не просто розвага зі шкільних років. Цей інструмент може принести вам багато користі. До того ж скакалка не займе багато місця у вашій сумці, а значить, її можна завжди тримати під рукою. Розповідаємо, навіщо тренуватися зі скакалкою, інформує Ukr.Media.

Важливо! Якщо у вас є проблеми зі ступнями, щиколотками, колінами або спиною, перш ніж почати стрибки зі скакалкою, проконсультуйтеся з лікарем. Якщо ж ви вели малорухливий спосіб життя в останні 2-3 місяці, почніть з аеробних вправ, наприклад, з легкого бігу, щоб закласти базу. Для стрибків на скакалці вибирайте максимально плоску і гладку поверхню. Якщо ж ви вирішите стрибати на ґрунті, переконайтеся, що в найближчому радіусі від вас немає каменів, корчів, високої трави та інших перешкод.

У тренувань зі скакалкою багато плюсів. Ось деякі з них:

Стрибки зі скакалкою покращують координацію

Для того, щоб успішно стрибати на скакалці, вам буде потрібно контролювати рухи рук і ніг, і при регулярних тренуваннях це поліпшить вашу координацію, а також почуття рівноваги, баланс. Стрибати на скакалці непросто. Це вимагає зосередженості і контролю над тілом. Якщо координація — не ваша сильна сторона, починайте стрибати в тому темпі, який виходить тримати. Не поспішайте.

Стрибки позитивно впливають на здоров'я кісток

Під час стрибків ви постійно приземляєтеся, навантажуючи опорно-руховий апарат, який від цього стає міцнішим. Дорослим стрибки на скакалці допомагають підтримувати щільність кісток, підліткам допомагають розвиватися фізично. Дослідження підтверджує, що такі активності, як стрибки на скакалці, покращують стан кісток жінок після менопаузи, які частіше за інші групи людей страждають остеопорозом.

Вони допоможуть захиститися від травм

Чим міцніше кістки, тим складніше їх зламати, саме тому стрибки на скакалці стануть відмінною профілактикою травм. Наприклад, люди з остеопорозом можуть легко отримати перелом при падінні. Чим більше ви стрибаєте на скакалці протягом життя, тим менше ризик остеопорозу і переломів у результаті дрібних пригод. До того ж стрибки на скакалці зміцнюють м'язи стоп і щиколоток і допомагають уникнути травм цих зон.

Це відмінне кардіонавантаження

Стрибки на скакалці можуть бути дуже інтенсивними, а реакція серцево-судинної системи на них — краща, ніж на інші форми кардіо, такі як ходьба, біг підтюпцем або катання на велосипеді. Крім зміцнення серця і легенів, тренування зі скакалкою допоможуть запобігти набору ваги, розвитку діабету і деяким видам раку.

Вони зроблять ваші гомілки рельєфними

Якщо ви завжди мріяли про литкових м'язах, від яких неможливо відірвати погляд, то скакалка — той снаряд, який допоможе цього домогтися. Стрибки сприяють формуванню красивих гомілок. А приземляючись, ви покращуєте еластичність сухожиль і сполучних тканин, що дозволяє їм працювати ефективніше.

Ви спалите багато калорій

Стрибки на скакалці — одна з найбільш енерговитратних вправ, яку тільки можна придумати. З її допомогою можна спалити від 660 до 990 ккал за годину. Згідно з дослідженнями, стрибки на скакалці більш енерговитратні, ніж повільний біг. Щоб досягти тієї ж інтенсивності за допомогою бігу, вам доведеться тримати темп 5:20 хв/км.

Ви можете тренуватися де завгодно

І це, напевно, головна перевага скакалки. Вона легка, компактна, її можна покласти навіть в невелику сумочку, що робить її дуже зручною в подорожах. Вам не потрібне величезне приміщення, щоб займатися. Головне, щоб стеля у вашій кімнаті була досить високою, щоб ви могли стрибати і не зачіпати скакалкою люстру. А займатися зі скакалкою на вулиці в гарну погоду — одне задоволення.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *