Міжнародний Олімпійський день відзначають 23 червня

Щорічно 23 червня відзначається Міжнародний Олімпійський день, інформує Ukr.Media.

Рішення про встановлення цього свята ухвалив Міжнародний олімпійський комітет в 1894 році. Дата святкування вибрана не випадково, саме 23 червня 1894 року і був створений Міжнародний олімпійський комітет. Це відбулося в Парижі, де проходив Міжнародний конгрес з проблем фізичного виховання, за участю представників 12 країн світу. 23 червня з доповіддю на конгресі виступив П'єр де Кубертен, він був ентузіаст відродження олімпійського руху.

У своїй доповіді він представив присутнім власні розробки організаційних засад Олімпійських ігор. Пропозиція барона Кубертена про відродження давньогрецької традиції олімпіад була схвалена конгресом, було прийнято рішення раз в чотири роки влаштовувати змагальні ігри, до участі в яких будуть запрошуватися всі народи світу. У зв'язку з цим рішенням і був заснований Міжнародний олімпійський комітет, який очолив П'єр Кубертен. Тоді ж і було прийнято рішення провести першу Олімпіаду в Греції в 1896 році. Тоді в 1896 році на першій Олімпіаді в Греції були розіграні комплекти медалей серед атлетів із 13 країн. У дев'яти видах спорту взяли участь 311 спортсменів. Минуло понад сто років, у 2004 році на Олімпійських іграх, які знову проходили у Греції, брало участь 15,5 тисяч спортсменів з більш ніж двохсот країн світу. А комплекти нагород були розіграні у 28 видах спорту. Сьогодні олімпійські чемпіони — це гордість кожної країни. Кожен іменитий спортсмен вважає свою кар'єру неповноцінною без Олімпійської медалі.

В традицію святкування увійшла організація масових забігів в різних країнах на довгі дистанції в цей день. Міжнародний олімпійський комітет розробив концепцію «Олімпійський день бігу». Олімпійський комітет рекомендував національним олімпійським комітетам проводити різні спортивні свята, переважно забіги, для того, щоб привернути максимум учасників, тим самим поширюючи концепцію олімпіади «Спорт для всіх».

З кожним роком святкування Олімпійського дня охоплює все більше куточків нашої країни, в містах і селах проходять дитячі свята, спортивні турніри та традиційні забіги.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *