Як зрозуміти, що ваше тренування вам не підходить

Зрозуміти, що вид спорту або інтенсивність занять вам не підходять, складно, адже фізичні навантаження — це завжди випробування на витривалість, інформує Ukr.Media.

Щоб не нашкодити собі, слухайте не лише тренера, але і своє тіло.

Ось як воно підкаже, що вам потрібно скорегувати спортивний режим.

Відчуваєте себе мляво після тренування

Спорт повинен додавати енергії, а не забирати останні сили. Якщо, прийшовши з залу, ви відчуваєте себе виснаженими і апатичними, можливо, ви забагато напружуєтеся. Спробуйте інші види тренувань — йогу (вона покращує не лише фізичний стан, але і емоційний), пілатес — або додайте собі вільних днів на відновлення.

Крім того, переконайтеся, що ви добре харчуєтеся і висипаєтеся — від цього безпосередньо залежать результат вправ і самопочуття під час них.

Паморочиться в голові під час занять

Запаморочення, головний біль, нудота під час активних вправ говорять про те, що ваш організм екстремально перевантажений. При цьому не важливо, що ви не робите нічого надприродного — ваше тіло не справляється з цим навантаженням. Причиною можуть бути також недосипання, погане харчування або банальне зневоднення. У будь-якому випадку вам не варто ігнорувати ці симптоми і продовжувати заняття.

Відчуваєте сильні болі в м'язах

Біль у м'язах — головна ознака, що ви дійсно попрацювала на тренуванні. Але, якщо неприємні відчуття настільки сильні, що заважають вам нормально функціонувати, — це поганий знак. Ще гірше, коли дискомфорт не проходить в найближчі три дні. Тіло показує, що ви обрали дуже сильні навантаження і воно не встигає відновитися.

Робіть більші перерви між заняттями. Зменште навантаження, а потім поступово збільшуйте, даючи організму пристосуватися до нових умов.

Це відноситься не лише до м'язового болю. Також не варто продовжувати заняття при неприємних відчуттях в суглобах або внутрішніх органах.

Тренування стали занадто легкими

Абсолютний комфорт і легкість під час тренувань — не менш тривожний знак, чим дуже неприємні відчуття. Якщо вправи, які ви виконували раніше, більше не потребують зусиль, значить, спорт не приносить користі. Ваше тіло адаптувалося і перестало розвиватися. Як тільки ви це відчули, трохи збільшуйте навантаження.

Часто хворієте

Занадто інтенсивні тренування можуть серйозно погіршити здоров'я: знизити імунітет, викликати проблеми з наднирками, порушити менструальний цикл, викликати втрату апетиту, безсоння, занепокоєння. Замість того, щоб зміцнити організм, ви наносите йому ще більшої шкоди.

Якщо відчуваєте, що стали частіше хворіти або гірше себе почувати, зверніть увагу на свій спортивний режим.

Насилу змушуєш себе йти на заняття

Періодично це трапляється з усіма, особливо на початку занять. Але кожен похід у спортзал не повинен бути випробуванням.

У гонитві за результатом не забувайте про власний психологічний комфорт. Якщо тренування викликає незадоволення, страх, невпевненість, тобі варто спробувати інші види спорту, змінити режим або навіть зал. Вчіться отримувати задоволення від самого процесу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *