Як зміцнити м’язи ніг без шкоди для суглобів

Сильні ноги — це не тільки гарна, струнка та підтягнута фігура, але ще й додаткові фізичні можливості. Але навіть серед прихильників спортивного способу життя чимало людей, які приділяють нижній частині тіла менше уваги, ніж верхній. Так, наприклад, переважно чоловіки всі свої сили віддають тренуванню торсу і вважають, що витрачати час на тренування ніг особливого сенсу немає. Це докорінно помилкова думка. Від сили зв'язок і м'язів ніг частково залежить здоров'я хребта, ваша стійкість і потенційна схильність до травм. Особливу увагу зміцненню м'язів ніг варто приділяти людям, які займаються велосипедним спортом або бігом, інформує Ukr.Media.

Виконуйте вправи з вантажем

Присідання зі штангою (або гантелями) абсолютно не випадково вважається базовою вправою для тренування ніг. Ця вправа сприяє тренуванню литкових м'язів і збільшенню м'язової маси сідниць і стегон. Вона здатна запускати процес анаболізму, за який ви скажете присіданням "дякую" навіть при тренуванні інших м'язових груп в тому випадку, якщо в список ваших цілей входить нарощування м'язової маси. При цьому варто пам'ятати, що присідання відносяться до потенційно травматичних вправ. Якщо ви ніколи не робили присідання з вантажем, краще попросити в тренажерному залі кілька індивідуальних занять з професійним інструктором, який навчить вас правильної техніки.

Ширина постановки ніг може відрізнятися залежно від типу присідань і ваги. До речі, не женіться за вагою і не беріть зайві кілограми. Стежте за вигином в поперековому відділі та не округляйте спину, щоб не травмувати хребет. Глибина присідань теж має значення. А також не перестарайтеся з навантаженням на колінні суглоби.

Щодня робіть легку гімнастику

Навіть якщо у вас є будь-які протипоказання до виконання важких вправ, завжди є можливість укріпити м'язи та зв'язки за допомогою альтернативних рухів. Такі вправи для ніг доступні кожному в домашніх умовах:

  • «велосипед»;
  • почергові підйоми прямих ніг лежачи на боці;
  • відведення зігнутих та розігнутих ніг назад, стоячи на колінах і ліктях, для сідничних м'язів;
  • почергові обертальні рухи гомілковостопним суглобом.

Їх можна сміливо включити у власну спортивну програму.Крім того, всі вищевказані рухи входять у більшість програм ЛФК.

Використовуйте хондропротектори при значних навантаженнях

Суглоби ніг (особливо при заняттях активними видами спорту) відчувають колосальне навантаження. Звичайно, наш організм володіє воістину неймовірними відновними можливостями. Але в якийсь момент цей ресурс може виявитися вичерпаним. Тоді є ризик виникнення проблем з суглобами. Людина починає відчувати сильний біль і значні труднощі, пов'язані з рухом. Через особливості своєї будови подібні захворювання найчастіше вражають колінні суглоби. Щоб цього уникнути, слід регулярно проходити обстеження у лікаря, який за потреби призначить рентген або УЗД потенційно проблемного суглоба. А також як профілактику вам можуть призначити препарати-хондропротектори, які допоможуть організму впоратися з підвищеним обсягом роботи.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *