Ці 7 фактів про усвідомлену медитацію варто знати кожній людині

За вивчення медитації зараз взялися вчені у всьому світі. І результати досліджень дивовижні. Вплив медитації на організм схожийна дію ліків, а іноді й перевершує їх. Недарма цій стародавній східній практиці вже кілька тисяч років. Сучасне обладнання та наукові методи дозволяють фіксувати те, що раніше можна було лише відчути. Наприклад, щастя — це цілком видима для приладів зона електричної активності мозку, інформує Ukr.Media.

МОЗ рекомендує

Медитація — це не доля обраних освічених мудреців, а зрозумілі і прості вправи, які є доступними для кожної людини. Її вплив на людину настільки позитивний, що медитацію офіційно рекомендує британське міністерство охорони здоров'я.

Думки можна контролювати

Виявляється, наші думки — це не ми самі. Думки приходять і йдуть, і ми можемо навчитися обирати, на які звертати увагу, а які ігнорувати. Коли одна-єдина негативна думка псує нам настрій на весь день, це суперечить здоровому глузду. Медитація допомагає уникати таких неприємностей.

Медитація бореться з хворобами

Напружені нерви — причина не лише конфліктів, а й величезної кількості нездужань. А нерви розхитуються тими ж некерованими думками. Отже, навівши порядок у свідомості, ми робимо міцнішим весь організм.

Медитації можуть бути…смачними

Багато людей асоціюють медитації з дієтами і аскетизмом. Це є помилкою. Медитації нічого не забороняють, вони лише впорядковують мислення. Є медитація зі шматочком шоколаду, є навіть з маленькою родзинкою. Взагалі, будь-який ваш улюблений делікатес може стати точкою відліку для того, щоб вирушити у світ усвідомленого існування, а навчитися цьому дуже легко.

Я — робот

Чи знайоме вам почуття, коли у вихідні ви не можете згадати окремо кожен день минулого тижня? Усі вони так схожі один на інший. Але ж тижні складаються у місяці, місяці — у роки… У такий спосіб можна втратити половину життя.

Чому людина пам'ятає дитинство? Тому що дитина дивиться на світ широко розкритими очима. А ми живемо зануреними у власні думки, нічого навколо не помічаючи. Тому, коли ви йдете на роботу, відчуйте себе людиною, що саме зараз йде на роботу, а не перебуває думками вже там або вдома.

Звички відключають розум

Усе, що ми робимо за звичкою — чистимо зуби, ходимо до магазину, приймаємо їжу — теж здебільшого випадає з нашого життя. Спробуйте згадати чим відрізнявся вчорашній похід до магазину від того, що був два тижні тому? Навряд чи це вам вдасться. А таких звичок безліч. Таким чином мозок звільняє себе від щоденної рутини і перемикається на свої думки. Але ми вже знаємо, що думками потрібно керувати, не дозволяючи їм командувати нами.

Тому у будь-якому щоденному занятті уявляйте себе тією самою допитливою дитиною. Відчувайте кожну секунду і кожен свій крок, весь світ навколо — навіть коли просто йдете викидати сміття.

Не вірю, поки не перевірю

Попри те, що переваги медитації доведені наукою на найвищому рівні, багато людей ставляться до неї насторожено. Медитацію через незнання вважають релігійним заходом, що є марним. Усе зовсім не так. Якщо позначити медитацію найдоступнішими словами, вийде наступне: медитація — це коли кілька простих вправ ставлять на місце ваш мозок.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *