Через що у вас немає прогресу в розтяжці

Ви вже кілька місяців ходите в фітнес-клуб на стретчинг або тягнетеся вдома за відеоуроками, а результат мінімальний? Швидше за все, ви робите такі помилки, інформує Ukr.Media.

Ви тягнете нерозігріті м'язи

Здається, це правило настільки хрестоматійне, що навіть далекі від фітнесу люди його знають. І все ж не всі його дотримуються. Розтяжка на нерозігріте тіло — це не тільки травмонебезпечно, але і куди менш ефективно. Причому на стан м'язів впливає навіть температура навколишнього середовища, тому не варто займатися в прохолодному залі. А якщо нагріти кімнату до комфортної температури не виходить, скористайтеся хитрощами балерин: вони носять теплі костюми та спеціальні м'які чобітки, щоб м'язи залишалися розігрітими.

Ви тягнетеся щодня

Щоб закріпити нову форму, м'язам потрібен час на відновлення. Це стосується не тільки силових тренувань, але і стретчингу. Зазвичай буває достатньо доби, тому тягнутися через день — відмінний варіант, а от щодня — не варто. До того ж, розтяжку потрібно робити на добре розігріті м'язи, тому, якщо ви займаєтеся силовими або кардіотренуваннями, тягніться відразу після них — це поліпшить показники гнучкості.

Ви тягнетеся дуже рідко

У роботі над тілом важливі сталість і регулярність, інакше результату не буде або швидко відбудеться відкат. Одне годинне заняття на тиждень, швидше за все, ніяк не позначиться на вашій гнучкості. Краще займатися менше, але частіше.

Не буде прогресу і в тому випадку, якщо ви справно займаєтеся місяць-два, а потім кидаєте на пів року. За цей час всі напрацьовані показники повернуться до колишніх або, щонайменше, помітно знизяться.

Якщо ви займаєтеся якимись силовими видами спорту, нехтувати розтяжкою особливо не можна: регулярно навантажувані м'язи коротшають і спазмуються. Дівчата, які піднімають залізо в тренажерному залі та забувають про стретчинг, можуть через якийсь час виявити, що стали нехай й підтягнутими, але кремезними.

Ваше заняття триває занадто довго

Оптимальний час для повноцінної розтяжки всього тіла — 30-40 хвилин без урахування розігріву. Тягнутися понад годину фахівці не рекомендують: м'язи втомлюються, напружуються й пропадає ефект — адже тягнуться тільки розслаблені м'язи.

Ви тягнетеся через біль

Біль — це стрес для організму, на який він закономірно реагує напруженням. Напружений м'яз — не тягнеться. Тому, намагаючись відразу «вскочити» в максимально доступне вам положення, ви не тільки ризикуєте отримати травму, але і не сприяєте власному прогресу.

До максимально доступного вам стану можна і треба доходити поступово. Затримайтеся в статичному положенні, подихайте, розслабтеся, присядьте або витягніться (залежно від пози) ще трохи сильніше. Пружинити можна, але вкрай акуратно і в дуже невеликій амплітуді.

Так, малюків-гімнастів тягнуть через біль і сльози, але у маленьких дітей інша структура тканин: вони володіють великою еластичністю і здатністю до відновлення.

Як зрозуміти, що ви тягнетеся надмірно? Ускладнюється дихання, вам хочеться вийти з положення якомога швидше. Якщо так, зробіть положення менш глибоким. Біль у розтягнутих м'язах на наступний день — теж виражена ознака того, що ви перестаралися. Грамотна розтяжка дарує приємне відчуття відразу після тренування і на наступний день.

Ви тягнетеся вибірково

Опорно-руховий апарат — єдина система. Навіть якщо ви чомусь хочете сісти на поперечний шпагат і тільки, витягання однієї внутрішньої поверхні стегон буде мало. Тут так чи інакше беруть участь практично всі м'язи ніг і спини, особливо поперек. І так з будь-якою вправою на гнучкість.

Тому, знову ж, це правило варто дотримуватися не тільки з метою гармонійного розвитку тіла, але і з міркувань ефективності. Під час кожного тренування на гнучкість тягніть все тіло — буквально від шиї до гомілки.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *