Україна може виробляти понад 1 млн FPV-дронів на рік – Федоров

У країні вже приблизно 200 виробників FPV-дронів
Фото: Михайло Федоров / Facebook

2023 року держава викупила в українських виробників у 100 разів більше безпілотників, ніж 2022-го. Про це віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки ті технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров розповів в опублікованому 12 січня подкасті “Слон”.

За його словами, обсяги держфінансування галузі значно зросли. Окрім того, влада ухвалила низку організаційних і законодавчих змін.

“У 2022 році тільки сім виробників дронів пройшли дослідну експлуатацію й могли отримувати державні контракти. Це критично мало. Тоді ми зібрали й опитали більше ніж 80 виробників, обговорили їхні проблеми та почали працювати над зміною. Ухвалили понад 20 законів і нормативно-правових актів, усунули податки з комплектуючих, дозволили компаніям інкорпоруватися в “Дія.City”, – пояснив Федоров.

Одним зі стимулювальних чинників стало збільшення “маржі” для виробників до 25%, зазначив віцепрем’єр. У країнах НАТО цей показник становить 17%. Унаслідок цих кроків кількість вітчизняних виробників зросла до 200. На цьому етапі Україна може випускати понад 1 млн FPV-дронів на рік, упевнений він.

Контекст

Після широкомасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року українська армія стала масово застосовувати безпілотники для розвідки й завдання ударів по ворогу. Для цього використовують як безпілотники власного виробництва, так і закуплені на Заході та передані західними партнерами.

21 липня 2023 року Федоров розповів, що Кабмін дав старт масовому виробництву боєприпасів для БПЛА. За його словами, силам оборони передають тисячі безпілотників у межах “Армії дронів”.

Президент України Володимир Зеленський анонсував виготовлення у 2024 році в Україні 1 млн дронів.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *