У Червоному морі пошкоджено кабелі глобального інтернету, які забезпечують 25% трафіку в регіоні

Аварія торкнулася зв’язку в Африці, Азії та країнах Близького Сходу
Фото: Airtel India / Х

Три кабелі, які пролягають дном Червоного моря й забезпечують глобальний інтернет і телекомунікації в регіоні, пошкоджено. Про це 5 березня повідомляє Sky News.

За даними британського ЗМІ, пошкодження торкнулися 25% трафіку, який проходить через Червоне море кабелями, що забезпечують передавання даних до Африки, Азії та країн Близького Сходу.

Гонконгська компанія-провайдер HGC Global Communications, яка випустила заяву з оцінкою наслідків інциденту, стверджує, що з 15 підводних кабелів у Червоному морі порушено роботу чотирьох (Seacom, TGN, AAE-1, EIG). Провайдер заявив, що переспрямував основну частину трафіку через материковий Китай і США до Європи.

Компанія Seacom, яка обслуговує широкосмугові мережі біля Африки, повідомила, що “початкове тестування виявило порушений сегмент у межах морської юрисдикції Ємену в південній частині Червоного моря”.

За інформацією Sky News, єменські хусити заперечують свою причетність до інциденту. Раніше міжнародно визнаний уряд Ємену заявив, що повстанці планують атакувати кабелі, йдеться в повідомленні.

Контекст

Із листопада 2023 року єменські хусити атакують цивільні й військові судна в Червоному морі.

18 грудня міністр оборони США Ллойд Остін оголосив, що в Червоному морі розпочинають багатонаціональну операцію Prosperity Guardian, яка має захистити судноплавство від атак. 12 січня 2024 року США і Великобританія вдарили по базах хуситів у Ємені за підтримки коаліції.

27 лютого заступник помічника міністра оборони США з питань Близького Сходу Деніел Шапіро заявив, що за останні кілька тижнів США завдали ударів по 230 цілях в Ємені.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *