“Складна проблема”. Маск прокоментував інформацію, що росіяни під час атаки на Україну вивели з ладу термінали Starlink

Маск зазначив, що SpaceX займається протидією перешкодам росіян для Starlink
Фото: ЕРА

Американський підприємець Ілон Маск заявив 24 травня в соцмережі Х, власником якої він є, що країна-агресор Росія під час вторгнення в Україну відключила всі системи зв’язку, окрім супутникового інтернету Starlink компанії Маска SpaceX.

17 травня The Washington Post із посиланням на українських захисників написала, що в перший день наступу російських окупантів на півночі Харківської області в українських військових вийшли з ладу термінали Starlink, які забезпечують базовий зв’язок.

“SpaceX витрачає значні ресурси на боротьбу з російськими зусиллями щодо створення перешкод. Це складна проблема. Їм вдалося відключити всі системи зв’язку, окрім Starlink”, – написав Маск.

Свій коментар він залишив під твітом американського інвестора Гевіна Бейкера, який зазначив, що в перші кілька годин російської атаки в Україні вийшло з ладу й так і не було відновлено все військове обладнання США, крім Starlink.

Exactly.

SpaceX is spending significant resources combating Російський jamming efforts. Це is a tough problem.

Вони були внесені в стрибок вниз всі комунікації системи, крім Starlink.

– Elon Musk (@elonmusk) May 24, 2024 Контекст

Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну в 2022 році Маск передав Україні термінали Starlink, які дають зв’язок українським військовим і мешканцям деокупованих населених пунктів. Також це обладнання для України закуповують міжнародні партнери.

8 лютого 2024 року в мережі з’явилась інформація про те, що Росія могла закупити системи зв’язку Starlink у Дубаї й використовує їх на війні в Україні. Водночас у компанії SpaceX заявили, що не ведуть жодних справ із російським урядом чи військовими, а також не завозять Starlink у Дубай. 11 лютого Маск підтвердив, що його компанія не продавала обладнання Starlink Росії.

У Головному управлінні розвідки (ГУР) Міноборони України повідомляли 10 лютого, що використання окупантами Starlink починає набувати систематичного характеру. Українська розвідка опублікувала також радіоперехоплення, яке підтверджує наявність терміналів Starlink у російських частинах.

13 лютого ГУР заявило, що Росія закуповує засоби зв’язку, зокрема термінали супутникового інтернету Starlink, в арабських країнах.

У травні в Пентагоні заявили, що запобігли несанкціонованому використанню росіянами терміналів Starlink на полі бою в Україні.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *